Infostart.hu
eur:
356.98
usd:
305.22
bux:
132711.33
2026. május 14. csütörtök Bonifác
Nyitókép: Pixabay

Lerakta a szemetét a pócsmegyeri vízmű mellé, benne maradt a lakcíme

Nem is tagadta az illegális hulladéklerakást.

Magát buktatta le egy jómadár, aki a pócsmegyeri vízmű mellett nagy mennyiségű szemetet rakott le, mivel nyomot hagyott maga után - derül ki a Pest megyei ügyészség közléséből.

A dolog még tavaly szeptemberben történt, a vízmű biztonsági őrei vették észre, hogy egy illető körülbelül 50 fehér zsákot cuccolt le az elkerített terület mellé. Volt a zsákokban sitt, építési törmelék, csempe, linóleum, kartonpapír, vakolat, széttört zuhanykabin, feltehetően házfelújításból.

Az elkövető nem annyira ügyelt rá, hogy mi minden volt a zsákokban, az egyikben ugyanis találtak egy címzett csomagot, nem is volt nehéz odatalálni magához az illetőhöz, aki nem is tagadta, amit tett egy héttel korábban.

Csakhogy mivel nem vitte el a hulladékát, eljárást kellett indítani vele szemben. Szerencsére a szemét már nincs ott.

Képünk illusztráció.

Címlapról ajánljuk
Már csak az időpontja kérdéses Keir Starmer bukásának? Gálik Zoltán a lehetséges forgatókönyvekről beszélt

Már csak az időpontja kérdéses Keir Starmer bukásának? Gálik Zoltán a lehetséges forgatókönyvekről beszélt

A közvélemény-kutatások eredményei és a „politikai rezgések” alapján a Budapesti Corvinus Egyetem docense arra számít, hogy Keir Starmer elveszíti a kormányfői tisztséget. Nem biztos, hogy egyik napról a másikra kell távoznia, Gálik Zoltán inkább azt valószínűsíti, hogy egy hosszabb eljárás végén lesz vezetőcsere a Munkáspárt élén. Sokan úgy vélik, Nigel Farage pártja, a Reform UK lehet a nagy nyertese ennek az időszaknak, de a szakértő felhívta a figyelmet egy komoly ellentmondásra velük kapcsolatban.

Jótékony célra ajánlották fel a végkielégítésüket a távozó kormánytagok

Az új kormánynak minden lehetősége megvan arra, hogy naprakész, pontos adatokból dolgozzon, az előző kabinet mindent megtett, hogy rendezett állapotban adja át az országot – közölte Gulyás Gergely, korábbi Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön, a Facebook-oldalán élőben közvetített sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×