Infostart.hu
eur:
360.67
usd:
317.19
bux:
144232.94
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga
Nyitókép: Magyarország Ügyészsége/YouTube

Nekiestek az ittas férfinak, mert az szóba elegyedett lány ismerősükkel – videó

A bántalmazásnak egy taxis vetett véget.

A vádirat szerinti bűncslekeményt a vádlottak – egy 16 éves és egy 15 éves fiú, valamint egy 21 éves fiatal férfi – egy negyedik, jelenleg ismeretlen társukkal követték el – olvasható a Fővárosi Főügyészség sajtóközleményében.

Eszerint a négy fiatal 2020. február 1-jén hajnalban a II. kerület, Széll Kálmán tér felé közlekedő 4/6-os jelzésű villamoson utazott, amikor figyelni kezdték az erősen ittas állapotban lévő sértettet, mivel a fiatal férfi a villamoson beszélgetni kezdett a vádlottak lány ismerősével.

A Széll Kálmán téri végállomáson mindannyian leszálltak a járműről, majd a sértett az alagút felé indult, a vádlottak pedig követni kezdték. A vádlottak a férfit az alagútnál érték utol és kötekedni kezdtek vele a villamoson történtek miatt. Ennek során a 16 éves fiatalkorú vádlott több alkalommal a sértett elé állt, aki próbált kitérni előle, a vádlott azonban őt lökdösni kezdte, valamint a feje irányába ütött. A sértett ekkor vissza akart ütni, azonban ittassága miatt elvesztette az egyensúlyát és elesett. A vádlottak és negyedik, ismeretlen társuk ekkor körbevették a sértettet és testszerte, több alkalommal megrúgták.

A bántalmazást egy ismeretlen taxis észlelte, aki a sértettnek segítséget nyújtott azzal, hogy a vádlottakat és társukat elzavarta a helyszínről.

A sértett a bántalmazás következtében hámsérüléseket, valamint zúzódásos jellegű sérüléseket szenvedett a kezén és a lábán.

A Budapesti I. és XII. Kerületi Ügyészség Fiatalkorúak Büntetőügyeinek Részlege a két fiatalkorúval, valamint felnőttkorú társukkal szemben csoportos garázdaság bűntette miatt nyújtott be vádiratot a bíróságra, és arra tett indítványt, hogy a bíróság tárgyalás mellőzésével járjon el.

Az ügyészség a vádiratban a 16 éves fiatalkorúval szemben – pártfogó felügyelet mellett – próbára bocsátás kiszabását, 15 éves társával, aki már állt korábban bíróság előtt, valamint felnőttkorú társával szemben pedig közérdekű munka büntetés kiszabását indítványozta.

Címlapról ajánljuk
Szongoth Domán az Arénában: engem nem a sztárság érdekel, csak az NHL-ben akarok játszani

Szongoth Domán az Arénában: engem nem a sztárság érdekel, csak az NHL-ben akarok játszani

A 18 éves, 34-szeres felnőtt válogatott csatár a negyedik magyar születésű jégkorongozó, akit NHL-es csapat draftolt. Szongoth Domán az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta, a Buffalo Sabres fejlesztő táborában nem is az edzések voltak az igazán fontosak, inkább azt figyelték meg a szakemberek, ki milyen emberi értékeket képvisel. Kovács Attila, a magyar szövetség sportigazgatója pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy többféle út vezet a csúcsra, és szerinte egy sikeres játékoskarrier a szakmai megbecsülésnél többel is járhat.

Megválasztotta az új alkotmánybírót az Országgyűlés

A képviselők 138 igen szavazattal 6 nem ellenében megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén. A Fidesz és a KDNP nem vett részt a választásban.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×