Infostart.hu
eur:
388.07
usd:
331.31
bux:
0
2025. december 19. péntek Viola
Nyitókép: YouTube/PoliceHungary

Két fiatal törte le a kőkeresztet a Margit hídon

A rendőrség közzétette a felvételt.

Az eset még novemberben történt, de a BRFK csak most hozta nyilvánosságra a köztéri kamera felvételeit - hangzott el az M1 Híradójában.

A rendőrség YouTube-oldalára képsorok tanúsága szerint egy fiatal férfi és egy nő a Margit hídon sétált. Váratlanul megálltak, és a nő letörte az egyik műemlék Szent Korona keresztjét, ezután a férfi ugyanezt megtette egy másik kőkereszttel, majd távoztak a hídról.

A rendőrség azt kéri, hogy ha valaki felismeri az elkövetőket, értesítse a hatóságokat. A Budapesti Rendőr-főkapitányság II. Kerületi Rendőrkapitánysága rongálás bűntett gyanúja miatt indított nyomozást ismeretlen tettesek ellen.

Címlapról ajánljuk
Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben
Helyszíni képes tudósítás

Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben

Nem köt az Európai Unió szabadkereskedelmi megállapodást Dél-Amerikával, ezt a célt a gazdák elérték, de Brüsszel városa nagy árat fizetett ennek kikényszerítéséért, a belga fővárosban megbénult a közlekedés, buszok rekedtek a traktorok közé, csak gyalogosan és kerékpárral lehet közlekedni. A csúcson kiderült, miből gondolja az EU visszafizethetőnek azt a kölcsönt, amelyet most Ukrajnának ad. Helyszíni tudósítás.

Fenyőfaválasztás körüli mizériák – számos tévhitet cáfol az ökológus

A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont kutatója szerint érdemes alternatív karácsonyfa-megoldásokban is gondolkodni, de ha valaki élő fenyőt vásárol, akkor lehetőség szerint Magyarországon termesztett, ne túl nagyméretű fenyőt válasszon, amit az ünnepek után komposztálhat. Aszalós Réka az InfoRádióban elmondta: a műfenyők nagyrészt PVC-ből készülnek, ami nem lebomló műanyag, így egy idő után a műfenyő olyan hulladék lesz, ami szennyezi a környezetet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×