Infostart.hu
eur:
360.83
usd:
317.4
bux:
144099.91
2026. július 28. kedd Szabolcs
A 2016. szeptember 24-ei Teréz körúti robbantás vádlottja az ellene előre kitervelten, aljas indokból, több ember és hivatalos személy sérelmére több ember életét veszélyeztetve elkövetett emberölés bűntettének kísérlete és más bűncselekmények miatt indult per második tárgyalási napján a Fővárosi Törvényszéken 2018. február 5-én.
Nyitókép: Balogh Zoltán

Máris kivitték a börtöncellából a Teréz körúti robbantót

A férfi a Blikk értesülése szerint összeomlott a börtönben, ezért elmemegfigyelőbe vitték.

A férfit a múlt héten életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte a bíróság, legkorábban harminc év múlva szabadulhat.

A férfi apja a bulvárlapnak nyilatkozva ugyanakkor azt mondta, hogy a fiam rendesen evett és öngyilkossági gondolatai sem voltak, ezért nem értik, miért vitték át a börtönből az IMEI-be. Hétfőn tudott vele beszélni, ekkor azt mondta, hogy injekciókat kap, ezért az apa fél, hogy különböző kábító hatású gyógyszereket adnak neki.

A Blikk az esettel kapcsolatban megkereste a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságát is, de a BVOP a konkrét esettel kapcsolatban nem adhat tájékoztatást, annyit azonban általánosságban közöltek, hogy az elítélteket folyamatosan figyelik szakemberek, és ha úgy ítélik meg, hogy erre van szükség, akkor átszállítják őket a börtönből az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe.

Címlapról ajánljuk
Csizmadia Ervin az Arénában: mi lesz Orbán Viktor sorsa?

Csizmadia Ervin az Arénában: mi lesz Orbán Viktor sorsa?

Jelenleg nincs személyi kihívója Orbán Viktornak a Fidesz élén, ám az is látszik, hogy a párt nem olyan egységes, mint amilyennek eddig mutatta magát – vélekedett az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmadia Ervin politológus, a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója, aki nem számít gyors döntésekre Orbán Viktor jövőjét illetően.

Közlekedési tarifák, menetrendek – szavazásdömping az Országgyűlésben

Miután az Országgyűlés megszavazta a vagyonvisszaszerzési hivatal felállítását, újabb kérdésekről is döntött az uniós pénzek hazahozatala kapcsán: például országos közlekedésszervező jön létre, amely dönt a tarifákról, menetrendekről, egy másik szervezet feladata pedig a járművek beszerzése lesz. Megkezdődött az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról szóló javaslat vitája. Benyújtották közben a szakképzési centrumokban a kancellári munkakört január 1-jével megszüntető törvénymódosítást is az Országgyűlésnek.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×