Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás

A gyermeke mellől próbált a Dunába ugrani egy nő

Kiskorú veszélyeztetése miatt emeltek vádat a kislányát súlyosan elhanyagoló, italozó, csavargó anya ellen.

A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség tájékoztatása szerint vádlott egyedül nevelte 2010-ben született kislányát Dorogon egy önkormányzati lakásban. A nő rendszeresen ivott, alkalmi ismerőseivel, barátaival napokon keresztül csavargott, miközben gyermekét vagy magával vitte, vagy véletlenszerűen másokra bízta.

Nem tartotta tisztán gyermekét és nem gondoskodott számára megfelelő ruhákról sem. Többször előfordult, hogy az asszony napokig nem ment haza,

és nem gondoskodott arról, hogy kislányának legyen ennivalója, váltóruhája. A gyermek sokszor látta, ahogy anyja és férfi ismerősei italoznak, gyakran ott aludt, ahol éppen az édesanyjával tartózkodott. A nő rendszeresen annyira leittasodott, hogy a gyermek felügyeletét nem tudta ellátni. A nő a hatóságok többszöri felhívása ellenére sem változtatott életvitelén.

Egyszer, amikor műkörmöshöz ment, gyermekét egy nemrég megismert családra bízta, ahol a kislány szexuális bűncselekmény áldozata lett.

Annak a bűncselekménynek az elkövetőjét időközben elítélték. A nő tavaly július 9-én hétéves kislánya szeme láttára ittas állapotban hangosan kiabált az esztergomi Mária Valéria hídon és megpróbált onnan leugrani partnerével.

A vádlott szülői kötelezettségét súlyosan megszegte, és ezzel a kislánya testi, érzelmi és erkölcsi fejlődését veszélyeztette. A gyermeket az idén nevelőszülőnél helyezték el - tudatta Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség közleményében.

Címlapról ajánljuk
Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében annak járt utána, hogy öt uniós tagállamban hogyan befolyásolja a munkaerőpiacra lépést és milyen társadalmi megítélése van a sorkatonaságnak. A fegyveres konfliktusok, geopolitikai kihívások egyre több európai országot sarkallnak arra, hogy visszavezessék a sorkatonai szolgálatot, illetve komoly haderőfejlesztések is indultak az utóbbi időben a kontinensen. A tanulmány szerzői, Szigethy-Ambrus Nikoletta és Erdélyi Dóra az InfoRádió Trendfigyelő című műsorában beszéltek a részletekről.

Szijjártó Péter: Ukrajna mindent egy lapra tesz fel, hogy ukránbarát magyar kormány legyen

A honvédség gépével, de bérelt utasszállítókkal is hozza haza a külügy az iráni háború miatt külföldön rekedt magyarokat. Az elmúlt napokban az ukránok bemutatkoztak, kiderült, milyenek is valójában – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter vázolta azt is, meddig eszkalálódhat a magyar-ukrán feszültség, illetve hogy milyen megoldással igyekeznek minimálisra csökkenteni a hazánkkal szembeni zsarolási potenciált a kőolaj ügyében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Újabb hatalmas izraeli csapás érte Teheránt, Irán Szaúd-Arábiát és Dubajt támadta – Híreink az iráni háborúról szombaton

Újabb hatalmas izraeli csapás érte Teheránt, Irán Szaúd-Arábiát és Dubajt támadta – Híreink az iráni háborúról szombaton

Szombaton már nyolcadik napjába lépett az iráni háború. Izrael újabb nagyszabású csapássorozat hajtott végre a perzsa állam fővárosa, Teherán ellen, a Mehrabad repülőtér lángra kapott. Pár órával később Irán a zsidó állam elleni támadással válaszolt. Folytatódik Irán arab öbölállamok elleni akciója is: Szaúd-Arábia azt jelentette, hogy a Sajbah olaj- és gázmező felé tartó 16 drón semlegesítettek, Dubaj légvédelme pedig szintén lelőtt támadóeszközöket. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×