Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 14. vasárnap Szilárda

Lebukott a hajdúhadházi drogtermesztő

Száznegyvenkét kendernövényt foglalt le a rendőrség egy Hajdú-Bihar megyei házban. Tóth Ferenc, a megyei rendőr-főkapitányság bűnügyi osztályának vezetője az InfoRádiónak elmondta: a rendőröket is meglepte, hogy az elkövető mennyire profi módon termesztette a cannabist.

Profi körülmények között termesztett kendert az a férfi, akit április elsején fogtak el a Hajdú-Bihar megyei rendőrök. A főkapitányság bűnügyi osztályának vezetője az InfoRádiónak elmondta: a hajdúhadházi rendőrökhöz érkezett bejelentés arról, hogy a város mellett fekvő Bocskaikerten valaki kábítószer előállításával foglalkozik, ennek alapján indult meg a nyomozás.

A rendőrök ellenőrizték, ki az ingatlan tulajdonosa, megfigyelték a területet, majd a múlt csütörtökön a helyszínen elfogták a férfit, és helyszíni szemlét, illetve házkutatást tartottak. Ennek során 142 tő kendernövényt foglaltak le - tette hozzá Tóth Ferenc.

Az őrizetbe vett, debreceni férfi - akinek már kezdeményezték az előzetes letartóztatásba helyezését - büntetett előéletű, korábban csalás, embercsempészet, okirat-hamisítás és hatóság félrevezetése miatt felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték.

Tóth Ferenc elmondta: az átkutatott házban komoly technikai felszerelésre bukkantak a rendőrök, a növényeket szinte laboratóriumi körülmények között nevelték, amit jól mutat, hogy a tulajdonos villanszámlája jelenleg 5 millió forintra rúg.

Mivel az épületben szüretre váró egyedeket is találtak, nyilvánvalóvá vált, hogy a férfi nem most kezdte a kendertermesztést - fűzte hozzá az osztályvezető.

Hanganyag: Litauszky Balázs

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: hiába az adventi időszak, a politikában nincs elcsendesedés

Orbán Viktor szerint a gyermekvédelemben nincs alku. A miniszterelnök a Karmelita Kolostorban adott egyórás interjút Lentulai Krisztiánnak. A kormányfő szerint Amerika békét, Európa háborút akar, és kulcsfontosságú Magyarország mozgástere a 2026-os választáson. A teljes interjút a Mandiner YouTube-csatornáján tették közzé.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
Európai békecsúcs közeleg, hatalmas áldozatot hozna Ukrajna – Háborús híreink vasárnap

Európai békecsúcs közeleg, hatalmas áldozatot hozna Ukrajna – Háborús híreink vasárnap

Hétfőn Steve Witkoff amerikai különmegbízott európai vezetőkkel és Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel találkozik, hogy egy tűzszünet lehetőségéről egyeztessenek. Úgy tűnik, hogy az amerikai közvetítők Moszkva után ismét Kijev felé fordulnak, hogy közelítsék a felek álláspontjait. Kormányzati források szerint a tárgyaló felek delegációi már meg is érkeztek a német fővárosba. A berlini tárgyalások előtt eközben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette, hogy országa kész lemondani a NATO-tagságról nyugati biztonsági garanciákért cserébe, teljesítve ezzel az oroszok egyik legfőbb követelését.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×