Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Berki Krisztián főpolgármester-jelölt az önkormányzati választáson a XIII. kerületi Madarász Viktor óvodában kialakított szavazókörben 2019. október 13-án.
Nyitókép: Balogh Zoltán

Kiderült, mire számíthat Berki Krisztián feltételezett dílere

A 42 éves K. István kedden fogták el és vették őrizetbe.

Letartóztatását indítványozta a Budapesti IX. Kerületi Ügyészség annak a K. Istvánnak, akit azzal gyanúsítanak, hogy drogot adhatott Berki Krisztiánnak, akit múlt pénteken találtak holtan a ferencvárosi otthonában – írja a 24.hu. A lap értesülései szerint kokain volt az a kábítószergyanús anyag, amit a rendőrök a médiaszereplő lakásában találtak.

Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője a 24.hu üggyel kapcsolatos megkeresésére azt mondta, hogy több letartóztatási ok is fennáll a gyanúsított esetében: ilyen a szökés-elrejtőzésnek, valamint a bűnismétlésnek a veszélye, de esetében a bizonyítás megnehezítésétől is tartani lehet, ezért az ügyészség álláspontja szerint csak a legszigorúbb kényszerintézkedés alkalmazható vele szemben.

A 42 éves feltételezett drogkereskedőt kedden fogták el és vették őrizetbe a BRFK Kábítószer Bűnözés Elleni Osztályának a nyomozói. K. István lakásán bruttó 50 gramm kokaint és marihuánát, valamint kábítószerrel szennyezett eszközöket, digitális adathordozókat és – vagyonbiztosítás keretében – két, nagy értékű személyautót foglaltak le.

Ha bebizonyosodik a bűnössége, kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztést kaphat. K. Istvánon kívül kihallgattak egy 48 éves budapesti férfit is a rendőrök, tőle marihuánát, kokainnal szennyezett tárgyakat, valamint teljesítményfokozó-szereket foglaltak le.

Közben a Blikk arról írt, hogy K. István és Berki Krisztián évek óta jó barátságot ápoltak. A feltételezett drogdíler a bulvárlap értesülése szerint nem volt ismeretlen a nyomozók előtt, korábban több alkalommal is indulhatott ellenne eljárás. A Bors pedig arról számolt be, hogy a Vecsés egyik elegáns negyedében élő gyanúsítottat zárkózott, csendes férfinek ismerték meg a szomszédai.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×