Infostart.hu
eur:
364.41
usd:
308.98
bux:
138878.52
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

Elterelik a Várban közlekedő buszokat szombaton

Terelve, rövidített útvonalon járnak a 16-os, a 16A és a 116-os buszok a fővárosban szombat délelőtt - közölte a Budapesti Közlekedési Központ.

Azt írták, hogy várhatóan fél kilenctől fél tízig lezárják a budai Várban a Dísz tér teljes területét, mert a magyar honvédelem napja alkalmából a Honvédelmi Minisztérium tart ünnepséget.

A rendezvény ideje alatt a 16-os busz rövidített útvonalon, a Deák Ferenc tér és a Dísz tér között közlekedik. A járművek a Dísz térig a menetrend szerinti, majd a Dísz tér-Palota út módosított útvonalon haladnak. Nem érintik a Dísz tér, a Szentháromság tér, a Bécsi kapu tér, a Mátray utca és a Széll Kálmán tér megállót.

A 16A és a 116-os buszok rövidített útvonalon, a Széll Kálmán tér, illetve a Fény utcai piac végállomások és a Szentháromság tér között közlekednek. A Dísz tér megálló mindkét irányban kimarad - olvasható a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás az új magyar–amerikai kapcsolatokról: két személyes ígéret sorsa lehet kérdéses

Magyarics Tamás az új magyar–amerikai kapcsolatokról: két személyes ígéret sorsa lehet kérdéses

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora szerint bár várhatóan változni fognak a magyar-amerikai kapcsolatok a Tisza Párt választási győzelmével, de mindez nem jelenti azt, hogy a kormánytól független megállapodások, például a hadiipari eszközbeszerzések leállnának. Magyarics Tamást kérdezte az InfoRádió az Aréna című műsorban.

Toroczkai Lászlóval is egyeztetett a köztársasági elnök

A Mi Hazánk elnökével, Toroczkai Lászlóval is egyeztetett Sulyok Tamás köztársasági elnök a hivatalában szerdán. Az államfő egymás után fogadta az új Országgyűlésbe bejutó pártok vezetőit. Magyar Pétert felkérte kormányalakításra, az új Országgyűlés alakuló ülése május 6-7. környékén lehet.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Bőgnek a szirénák Dnyipróban, Trumpéknak nincs ideje Ukrajnára Zelenszkij szerint – Percről percre az orosz-ukrán háborúról szerdán

Bőgnek a szirénák Dnyipróban, Trumpéknak nincs ideje Ukrajnára Zelenszkij szerint – Percről percre az orosz-ukrán háborúról szerdán

Egy adminisztratív épületben károk keletkeztek és egy nő megsérült Dnyipróban, miután Oroszország támadás alá vette az ukrán nagyvárost. A légi riadó továbbra is érvényben ban az Ukrinform tudósítása alapján. Mára virradóra Cserkaszijban is hárman megsérültek orosz csapások következtében. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a német ZDF-nek adott interjút tegnap este, melyben kijelentette, az amerikai béketárgyalóknak „nincs idejük Ukrajnára” az iráni háború miatt. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel az ukrajnai frontról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×