Infostart.hu
eur:
363.85
usd:
316.15
bux:
148384.58
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos

Két lopást beismert a balesetben meghalt motoros társa

Két lopásról már beismerő vallomást tett a múlt pénteken egy lopás utáni közlekedési balesetben elhunyt motorosnak a bűntársa - írta a rendőrség szerdán honlapján.

Mint a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közleményében felidézte: múlt péntek délután Budapesten, a III. kerületi Kolosy téren egy személygépkocsi hátulról nekiment egy motorkerékpárnak, amely az ütközés következtében egy álló autó alá csúszott. A baleset következtében a motoros férfi a kórházba szállítást követően meghalt, egy ember pedig könnyű sérüléseket szenvedett.

A közlekedési balesettel kapcsolatban a BRFK Közlekedésrendészeti Főosztálya indított eljárást. Mivel már a helyszínen felmerült annak gyanúja, hogy nem sokkal korábban az elhunyt motoros lopást követett el a II. kerületi Zsigmond téren, a kerületi rendőrkapitánysága lopás bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást.

A II. kerületi nyomozók kedden elfogtak és előállítottak egy 32 éves férfit, aki elismerte, hogy a balesetben elhunyt társával motorkerékpárral múlt pénteken, és korábban több alkalommal is követtek el közösen lopást gépjárművezetők sérelmére. A férfi két lopás tekintetében tett beismerő vallomást. A II. kerületi rendőrkapitányság munkatársai vizsgálják, hogy az elmúlt időszakban hasonló módszerrel elkövetett lopások köthetőek-e a gyanúsítotthoz - írta a rendőrség.

A rendőrség a férfit lopás elkövetése miatt őrizetbe vette és előterjesztést tett előzetes letartóztatására - tették hozzá.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: „kritikus éjszaka után, kritikus napok előtt, de már látszik a fény az alagút végén”

Magyar Péter: „kritikus éjszaka után, kritikus napok előtt, de már látszik a fény az alagút végén”

Az eddigi legnehezebb és legkritikusabb éjszakán vagyunk túl – mondta Magyar Péter videóüzenetében, majd részleteket is elárult arról, hogy csak pár milliméteren múlt, de végül nem kellett lekapcsolni az atomerőmű utolsó még működő turbináját. A miniszterelnök, aki további összefogásra kért az újabb hőségrekordok idején, hamarosan Paksról jelentkezik új információkkal, délután pedig ismét ülésezik a védelmi tanács a hőség- és energiakrízis miatt.

Kaiser Ferenc: most mindenki drónokat és a drónok elleni hadviselésre fejleszt

A modern hadviselésben mindenki a drónok elleni védelemre koncentrál – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense, aki beszélt a legújabb fejlesztésekről, és azt is elmondta, miért jöttek ismét „divatba” a csöves fegyverek, mint a légvédelmi gépágyúk.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×