Infostart.hu
eur:
385.06
usd:
328.56
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes

Elloptak egy négytonnás hidat

Sínekkel együtt elloptak egy négytonnás vasúti hidat Csehországban. De hogy pontosan mikor és hogyan lopták el, egyelőre nem tudják a hatóságok.

A hatalmas vasszerkezet valamikor tavaly december 5-e és idén január 11-e között tűnt el egy használaton kívüli vonalról az ország nyugati részén, Cheb és Stary Hroznatov között.

A kár 20 ezer korona (208 ezer forint), az ügyben nyomozás indult.

A híd minden bizonnyal egy fémhulladék felvásárló telepre került - közölte a chebi rendőrség szóvivője.

Hozzátette: munkatársainak gyakran kell nyomozniuk fémtolvajlási ügyekben, a főleg nem-színesfémre utazó tolvajok által okozott kár eléri a többszázezer koronás nagyságrendet.

Címlapról ajánljuk
Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump  – Németország kivár

Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump – Németország kivár

Németországra is számít az amerikai elnök abban a „béketanácsban”, amelyet első lépésben a gázai konfliktus megoldására, hosszabb távon az ENSZ felváltására kíván létrehozni. A német kormány még nm döntött arról, hogy elfogadja-e az invitálást, mindenesetre Friedrich Merz kancellár szerdán a davosi világgazdasági fórumon erről is tárgyalni akar Donald Trumppal.

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.
Kijózanító adatok: így darálja be a magyar gáztartalékokat a január

Kijózanító adatok: így darálja be a magyar gáztartalékokat a január

Évekig kényeztetett minket az időjárás, 2026 januárja azonban kijózanító pofonként érte Európát és a hazai energiarendszert. A gáztárolók rég nem látott sebességgel ürülnek, miközben a 2022-es energiaválságot követő visszatöltési dinamikák elgondolkodtató mintázatot rajzolnak ki. Bár Magyarország jelentős tartalékokkal indította a szezont, a technikai korlátokat jelentő „szódásüveg-effektus” és a nyári újratöltés várható árazása itthon is okozhat még kellemetlen meglepetéseket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×