Infostart.hu
eur:
363.87
usd:
315.08
bux:
146688.57
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Csúnyán összeégett a kórházban egy félnapos újszülött

Begyulladt az oxigén egy újszülöttre erősített légzőmaszkban egy amerikai kórházban, a csecsemő súlyos égési sérüléseket szenvedett, de valószínűleg életben marad. Az orvosok egyelőre nem tudják, mi okozhatta a bajt.

A normálishoz képest három héttel korábban, 3,6 kilogrammal született kisfiúra a Minnesota állambeli Coon Rapids kórházában adták rá a légzést segítő maszkot, nem sokkal később azonban begyulladt az oxigén, a csecsemő az arcán, fején másod és harmadfokú égési sérüléseket szenvedett.

A mindössze 12 órája világra jött Mavericket a kórház égési osztályára vitték, ahol a szakembereknek különösen nehéz dolguk van, hiszen még sohasem kezeltek ilyen fiatal pácienst. A kórház közlése szerint a csecsemő állapota kritikus, de stabil.

Az intézmény szóvivője azt mondta: a csöppség valószínűleg életben marad, noha a tűz a vállán és az ujjai felső részén is roncsolta a bőrszövetet, összességében pedig testfelületének ötöde égett meg.

A szakemberek szerint - ha túléli a kritikus időszakot - a kisgyermek később normális életet élhet, kezeit, ujjait is használni tudja majd.

A hatóságok elkezdték a baleset kivizsgálását, de egyelőre nem tudtak magyarázatot adni a történtekre.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Vasárnap tovább fokozódik a hőség Magyarországon, a csúcshőmérséklet több helyen megközelítheti a 40 fokot. Paksnál reggel mínusz 133 centiméterre süllyedt a Duna, éjszaka pedig leállították a 4. blokk még működő turbinagenerátorát, így az atomerőműben már csak a 2. blokk termel, az is 50 százalékos teljesítménnyel. Az ország ezzel a teljes paksi leállás küszöbére került, miközben a következő napokban tovább nőhet az áramigény és fokozódhat a vízhiány. Cikkünk folyamatosan frissül a hőségkrízis és az energiaellátási helyzet legfontosabb fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×