Infostart.hu
eur:
386.07
usd:
331.32
bux:
119507.26
2026. január 14. szerda Bódog

Pénzbírság jár George Michael slágerének hallgatásáért

A zajkommandót hívták ki a kétségbeesett szomszédok, mert a bulizó fiatalok hajnali 1 és négy óra között teljes hangerővel bömböltették a Wham egykori világslágerét - újra és újra.

George Michael és Andrew Ridgeley duójának, a Whamnek az egyik legnagyobb slágere volt annak idején a Last Christmas című dal, amelynek a jelek szerint még mindig vannak nagy rajongói.

Egy Brian Turner nevű fiatalember és barátai például imádják: május 15-én hajnalban pontosan három órán keresztül bömböltették teljes hangerővel - és valószínűleg akkor sem hagyták volna abba, ha a szomszédok ki nem hívják a newcastle-i "zajkommandót".

Az önkormányzat rohamcsapata gyors megoldást választott: elkobozta a sztereó berendezést. "Az éjszakai nyugalom biztosításáért felelős csapat megjelenése általában elég is. Ritkán fordul elő, hogy valaki a figyelmeztetés után sem hagyja abba a zajongást; ilyenkor nincs más lehetőség, mint a keményebb fellépés" - magyarázta a newcastle-i önkormányzat munkatársa.

A keményebb fellépés a berendezés elkobzása mellett a pénzbüntetés volt: Turnert összesen 415 font megfizetésére kötelezték.

A szomszédok éjszakai zajongása egyébként komoly problémát jelent Nagy-Britanniában: felmérések szerint 2005-ben és 2006-ban félmillió ember volt kénytelen lakást cserélni amiatt, mert nem tudta tovább elviselni, hogy állandóan megzavarják az éjszakai nyugalmát.

Címlapról ajánljuk

A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

Nyáron a hőség, télen a hó. A közös nevező a szélsőséges időjárás, amelynek következtében a nagy hagyományokkal rendelkező német vasút, a Deutsche Bahn a legnépszerűbből a legnépszerűtlenebb tömegközlekedési eszközzé vált. A politika és a szakmai szövetségek most magyarázatot követelnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Hátraarc a forintnál, volatilitás a feltörekvő devizáknál

Hátraarc a forintnál, volatilitás a feltörekvő devizáknál

Szerda reggel a devizapiacon továbbra is a kivárás dominál, a forint a főbb devizákkal szemben szűk sávban mozog. A befektetők figyelme egyszerre irányul a nemzetközi politikai-monetáris fejleményekre és a mai sűrű makroadat-naptárra, amelyek rövid távon irányt adhatnak az árfolyamoknak. A dollár mozgása, a jen körüli feszültségek és az amerikai inflációs-növekedési kilátások együtt dönthetik el, hogy a jelenlegi nyugodt kereskedés átcsap-e erősebb volatilitásba.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×