Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 30. vasárnap Rózsa

Borzalom: mumifikálódott csecsemő a ház falában

Kanadában egy férfi egy kisgyermek mumifikálódott tetemére bukkant a saját háza falában, miközben felújította az építményt.

A csecsemőt újságpapírba csomagolták, amelyet még 1925-ben nyomtattak - derült ki a torontói férfi beszámolóiból.

"Az ember mindig reménykedik abban, hogy a falból előkerül valamilyen kincs, például pénz vagy antik ékszerek. Arra azonban senki sem számít, hogy egy kisgyermek holttestére lel" - nyilatkozta a férfi a helyi sajtónak.

A mumifikálódott test a második emeleti hálószoba falából került elő, abból a helyiségből, amelyben a férfi mindig is furcsa szagokat érzett, de sosem tudta megmondani, hogy mi lehet az.

A magzati pózban lévő gyermek előkerülése után azonnal beindult a helyi újságírók fantáziája. Mindenki azt találgatta, vajon gyilkosság áldozata lett-e a kicsi, vagy valamilyen betegség miatt veszítette életét.

Címlapról ajánljuk
Mobiltilalom – érdekes javaslat a két üzemmódú iskola kialakítása

Mobiltilalom – érdekes javaslat a két üzemmódú iskola kialakítása

Európa egyszerre akarja elrakni a gyermekek telefonját és megtanítani őket a mesterséges intelligencia használatára. Ez csak látszólag ellentmondás. A jövő legfontosabb digitális készsége talán nem az lesz, hogy a gyermek mindig képes használni a technológiát, hanem az, hogy felismeri, mikor nem szabad használnia.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
Több száz drón támadta Ukrajnát, már idén megkaphatja a 2027-es hitel egy részét Kijev - Háborús híreink vasárnap

Több száz drón támadta Ukrajnát, már idén megkaphatja a 2027-es hitel egy részét Kijev - Háborús híreink vasárnap

Az ukrajnai háborúban a hétvégén mindkét fél fokozta a hátország elleni csapásokat: az ukrán légvédelem egyetlen éjszaka közel 250 orosz drónt semmisített meg, miközben Ukrajna drónjaival orosz raktárakat és logisztikai központokat támadott a Rosztovi területen. Az ukrán csapások és a fekete-tengeri hajózás zavarai miatt az orosz gabonaexport-kapacitás több mint 80 százaléka kieshetett, a búzakivitel 16 éves mélypontra süllyedt. Svédország újabb, mintegy 270 millió svéd koronás katonai támogatást jelentett be Ukrajnának, elsősorban a légvédelem megerősítésére. Eközben Örményország tovább távolodik Moszkvától: Nikol Pasinján miniszterelnök már az EU-csatlakozási folyamat megindítását szorgalmazza. Ukrajna már idén szeretné lehívni az Európai Unió által 2025-re tervezett hitel egy részét, hogy fedezni tudja 27 milliárd dolláros költségvetési hiányát

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×