Infostart.hu
eur:
354.18
usd:
311.42
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Hasba szúrta magát a rendőr, hogy ne kelljen dolgoznia

Hasba szúrta magát egy, a rendszeres túlóráktól és hétvégi munkáktól túlterhelt japán rendőr, hogy kipihenhesse magát - közölték hétfőn Tokióban.

A 44 éves rendőr május 23-án sebezte meg magát a Japán északnyugati részében fekvő Isikava tartományban lévő otthonában, de sebesülése nem életveszélyes. A rendőrségnek azt mondta, hogy megtámadták - derült ki a vizsgálatból, amelyet gyilkossági kísérlet gyanújával indítottak.

A nyomozók azt követően kezdtek gyanakodni "harakirit elkövető" társukra, hogy nem találtak senkit, aki megfelelt volna a személyleírásnak, amelyet a hatóságoknak adott.

Az is szemet szúrt a nyomozóknak, hogy a szóban forgó rendőr csupán egy órával állítólagos megtámadása után jelentette az esetet.

Aggódott az egészségéért

A férfi végül bevallotta, hogy saját magát sebezte meg. Most már nem gyilkossági kísérlet, hanem súlyos vétség ügyében folyik a vizsgálat. Elöljáróinak tett hamis jelentése miatt büntetésnek néz elébe.

A nyomozók szerint a rendőr "egészsége miatti aggodalmában" tébolyult meg. Március 25. óta volt szolgálatban egy földrengés sújtotta térségben, ahol az elemi csapásnak egy halálos áldozata és 300 sebesültje volt.

Mivel szünet nélkül dolgozott a katasztrófa sújtotta területen, félt, hogy a túlhajszoltságtól súlyosan megbetegedhet.

Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×