Infostart.hu
eur:
360.44
usd:
308.69
bux:
151539.19
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Több milliárdot veszített a kaszinóban

Többmilliárd forintnak megfelelő összeget játszott el különböző kaszinókban az a "Kövér" becenevű szíriai üzletember, akinek most saját Boeing 747-esét és Rolls Royce-át foglalták le, amiért egy helyen nem fizette ki, amit elbukott.

Fuad al-Zajat különleges "játékszereit" azért foglalták le, hogy biztosítsák: valahogy megkapja a pénzét az a kaszinó, amelyiknek a férfi kétmillió fonttal (közel 760 millió forint) tartozik.

Az üzletembernek csupán egyetlen alkalom kellett ahhoz még 2000-ben, hogy ekkora összeget veszítsen, majd egy csekket írt az összegről. Később azonban, miután egy másik látogatása idején összekülönbözött a krupiékkal, faxot küldött a bankjának, hogy töröljék az átutalást.

Feldühítették a krupiék

Bár a csekk mögül kivonta a fedezetet, a kaszinó vezetése hagyta, hogy Fuad al-Zajat továbbra is náluk élje ki játékszenvedélyét, azonban mikor újabb tízmilliót vesztett, arra kérték, térítse meg készpénzben.

Hat év után a kaszinó jogi lépéseket tett a pénz megszerzésére, az ügyet pedig tárgyalás nélkül zárták le, hiszen az üzletembernek nem lett volna esélye, hogy megnyerje a pert: Fuad al-Zajatot a bíróság kötelezte a kétmillió és a felmerülő költségek megfizetésére.

Ez az egyetlen káros szenvedélye


"Vagyonának és játékszenvedélyének mértékét mutatja, hogy az alperes 1994 októbere és 2006 áprilisa között több mint hatszáz alkalommal járt a kaszinóban, 91 millió font értékben vásárolt zsetont és 23 milliót vesztett el" - mondta az ügyet vizsgáló bíró.

A szír üzletember is előállt a maga magyarázatával: "ez az egyetlen káros szenvedélyem. Valóban sok pénzt vesztettem. Tudom, hogy ez rossz formája a pénzköltésnek, de ha egyszer belépnek majd egy kaszinóba, és megérzik a hangulatát, meg fogják érteni" - mondta egyszer.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
Nagy dolog készül a tőzsdéken, emelkedtek a piacok

Nagy dolog készül a tőzsdéken, emelkedtek a piacok

A befektetők tegnap még a múlt heti visszaesést emésztették, és ma is az Nvidia e heti gyorsjelentésére készülnek a piacok - a chipóriás szerdán, az amerikai tőzsdezárás után teszi közzé negyedéves számait. A befektetők figyelmének középpontjában az infláció is áll: szerdán érkezik a júliusi PCE árindex a tengerentúlon, amely a Federal Reserve által kiemelten figyelt inflációs mutató. Ami a tőzsdei mozgásokat illeti, az európai tőzsdék felemásan teljesítettek, a magyar tőzsde viszont emelkedett, és történelmi csúcsot is döntött a BUX.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×