Infostart.hu
eur:
360.43
usd:
316.85
bux:
144312.31
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga
Nyitókép: Pecaverzum/Youtube

Ismét felbukkant a Balaton cápája - videó

Van szakértő megfejtés.

A Pecaverzum tette közzé a felvételt, amelyen látszik, amint a hal követ egy csónakot, ami egy SUP-ot húz maga után, illetve hallható, hogy az emberek hüledeznek az állat miatt.

A horgászportál szakszerű magyarázattal szolgál: azt írják, hogy a Balatonban élő hatalmas busák a vízfelszínen közlekedve pontosan ezt a látványt nyújtják, hátúszójuk kísértetiesen hasonlít egy cápauszonyra.

Ami a felvételen látszik, valószínűleg egy hibrid busa fajta, amelyek akár 40-50 kilogrammosak és közel 30 évesek is lehetnek, testhosszuk pedig elérheti a másfél métert.

A tájidegen hibrid busát a hatvanas években kezdték el telepíteni a Balatonba, ahol a szakemberek szerint nem képesek szaporodni, ezért a szakemberek most azt várják, hogy öregedés által „kikopjanak”.

Amikor a partközeli vízfelszínen látjuk ezeket az egyedeket, akkor vagy szervi bajuk van, vagy már annyira öregek, hogy éppen elhullás előtti állapotban vannak. Ilyenkor jönnek fel a víz felszínére, és látszik ki a hátuszonyuk, amely jóval kisebb, mint egy cápa uszonya - írja a Pecaverzum.

Címlapról ajánljuk
Szongoth Domán az Arénában: engem nem a sztárság érdekel, csak az NHL-ben akarok játszani

Szongoth Domán az Arénában: engem nem a sztárság érdekel, csak az NHL-ben akarok játszani

A 18 éves, 34-szeres felnőtt válogatott csatár a negyedik magyar születésű jégkorongozó, akit NHL-es csapat draftolt. Szongoth Domán az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta, a Buffalo Sabres fejlesztő táborában nem is az edzések voltak az igazán fontosak, inkább azt figyelték meg a szakemberek, ki milyen emberi értékeket képvisel. Kovács Attila, a magyar szövetség sportigazgatója pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy többféle út vezet a csúcsra, és szerinte egy sikeres játékoskarrier a szakmai megbecsülésnél többel is járhat.

Megválasztotta az új alkotmánybírót az Országgyűlés

A képviselők 138 igen szavazattal 6 nem ellenében megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén. A Fidesz és a KDNP nem vett részt a választásban.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Putyin Ukrajna feldarabolását jövendölte, kulcsfontosságú találkozó jön – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Putyin Ukrajna feldarabolását jövendölte, kulcsfontosságú találkozó jön – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Donald Trump amerikai elnök kedden a Fehér Házban fogadja Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt - erősítették meg az ABC News-nak. Zelenszkij a héten Lindsey Graham néhai dél-karolinai republikánus szenátor temetésére utazik Washingtonba, ma azonban még Andy Burnham új brit miniszterelnökkel fog kezet Londonban. Vlagyimir Putyin orosz elnök mindeközben kijelentette, Ukrajna egysége megrendült, mivel "mindenki összeveszett a másikkal", Kijev pedig "előbb-utóbb elveszíti a nyugati területeit". Putyin szerint "ami korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartozott, előbb vagy utóbb, nem holnap, talán nem holnapután - egy, két, tíz, tizenöt év múlva -, de történelmi értelemben minden a helyére kerül". Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×