Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Nyitókép: BKK

Változik a közösségi közlekedés a Flórián térnél – térkép

A Flórián téri felüljárók felújításához kapcsolódó munkák miatt szombattól július 24-ig az 1-es villamos rövidített útvonalon, Kelenföld vasútállomás és a Szentlélek tér között közlekedik – hívta fel a figyelmet a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).

Közleményük szerint az 1-es villamos helyett 1-es jelzéssel pótlóbusz jár majd a Bécsi út/Vörösvári út és a Szentlélek tér között. A pótlóbusz a Szentlélek téren a 134-es busz végállomásánál áll meg.

A BKK a pótlóbusz használata mellett a Vörösvári úton közlekedő 137-es, 218-as és 237-es autóbusz igénybevételét is javasolja. A 34-es és a 106-os autóbusz pedig hétköznapokon a csúcsidőszakokban sűrítve jár.

Az Észak-Budáról a pesti oldalra közlekedők választhatják a belváros felé a 17-es, a 19-es és a 41-es villamosról a 2-es metróra átszállást vagy a 9-es autóbuszt is – írták.

A társaság az utazások megtervezéséhez a BudapestGO alkalmazást ajánlja.

A BKK emlékeztetett, a Flórián térnél a déli hidat március elsején zárták le. A szükségszerű forgalomkorlátozások miatt a társaság arra kéri a közlekedőket, hogy - lehetőségük szerint - a felújítás idején a közösségi közlekedést vegyék igénybe, ezzel is csökkentve a környék forgalmi terhelését. Egyúttal azt tanácsolják a gépjárművel közlekedőknek, hogy a Flórián teret elkerülve, másik útvonalon közelítsék meg úti céljukat.

A nyári vágányzár időszakában a folyamatban lévő munkák a felüljárók alatti csomópontban a villamosvágány környezetében ideiglenes sávszűkítéssel, valamint jellemzően csúcsidőn kívül napközben és éjszakánként forgalomkorlátozással, esetleg lezárással járnak - olvasható a kommünikében.

Mint írták, a Flórián téri felüljárókat legutóbb 2002-2003-ban újították fel. Korszerűsítésükre azért van szükség, hogy a főváros és az agglomeráció közlekedésében jelentős szerepet betöltő útszakaszt az elkövetkezendő évtizedekben is biztonságosan lehessen használni. A szennyeződések és a nedvesség elsősorban a hőtágulási (dilatációs) réseknél, a pillérek környezetében, valamint az útpálya szegélyei mentén viselték meg a hidakat.

Címlapról ajánljuk
Lefeleződött a kakaó ára, de mikor fogjuk végre mi is érezni?

Lefeleződött a kakaó ára, de mikor fogjuk végre mi is érezni?

2025-ben a kakaó ára ugyan korrigált a korábbi csúcsokhoz képest, de még mindig kétszerese a néhány évvel ezelőtti szintjének. Mivel a gyártók jellemzően 6–12 hónapos beszerzési ciklusokkal dolgoznak, a világpiaci ármérséklődés csak 2026 elején–közepén hathat a beszállítói árakra. Intődy Gábor, a Magyar Édességgyártók Szövetségének főtitkára az InfoRádióban azt mondta: a csokoládé árában ugyanakkor nem várható jelentős csökkenés, mert a kész termék mindössze 20 százalékát teszi ki a kakaó.

Donald Trump támogatottja győzött

A Donald Trump amerikai elnök által támogatott Nasry Asfura konzervatív üzletembert hirdették ki győztesnek a hondurasi elnökválasztáson szerdán, három héttel a voksolás után.

Felszólították Izraelt, nem is akárkik

Tizennégy ország - közöttük Franciaország, Nagy-Britannia, Kanada és Japán - szerda este közös közleményben ítélte el, hogy Izrael jogi státuszt adott tizenkilenc ciszjordániai zsidó telepnek, és felszólították a zsidó államot: vonja vissza ezt a döntést és hagyjon fel a telepek bővítésével.
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×