Infostart.hu
eur:
385.53
usd:
329.34
bux:
120482.59
2026. január 21. szerda Ágnes
MTI/Szigetváry Zsolt
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Keményen fogalmaztak a fiatal patrióták

Donald Trump amerikai elnök második hivatalba lépése óta bizonyította, hogy lehetséges gyors változásokat elérni, megmutatta, hogy a globális baloldalnak nincs istenadta joga a USAID és más amerikai kormányzati szervezetek "korrupt dollárjaihoz" - jelentette ki László András európai parlamenti képviselő (Fidesz), a Patrióták Európáért Alapítvány elnöke Budapesten, a Transatlantic Young Patriots Summit konferencián.

László András a Fidelitas, a Lega Giovani és a Republicans for National Renewal ifjúsági szervezetek által közösen szervezett eseményen arra emlékeztetett, hogy az emberek a józan ész uralmát követelik vissza. Elegük lett abból, hogy a liberális, globalista elit az illegális migránsok emberi jogait a biztonság és a polgárok érdekei, a genderidentitást pedig a biológia elé helyezi, miközben Ukrajnában háborúval akarja elérni a békét, a demokráciát pedig az ellenvélemények elhallgattatásával kívánja védeni.

Felidézte, hogy 2024-ben számos választást tartottak a világban. Az európai parlamenti választás eredményeként a Patrióták szövetsége lett Európában a harmadik legerősebb, majd tavaly a francia és az osztrák, idén a német és a portugál választások is a patrióta erők előretörését hozták. Az Egyesült Királyságban ugyan a Munkáspárt aratott érdemtelenül is győzelmet, népszerűségük azonban mára összeomlott - jegyezte meg.

A régi elit reakciója minderre az, hogy megpróbálják semmibe venni szavazók tízmillióit, elutasítják azt az alkalmazkodást a világ változásaihoz, amelyet az európai polgárok követelnek. Mégis, más konzervatív erőkkel összefogva az Európai Parlamentben lehetséges elérni a változást - emelte ki.

Az Egyesült Államokra kitérve László András emlékeztetett arra, hogy Trump elnök bizonyította, hogy lehetséges gyors változásokat elérni: megoldotta a határokon tapasztalt válságot, megkezdte az illegális bevándorlók kitoloncolását, a fellépést az amerikai egyetemeken tapasztalt antiszemitizmus ellen, a nők és gyermekek védelmét a transzideológia ellen, és megmutatta azt is, hogy a globális baloldalnak nincs istenadta joga a USAID és más amerikai kormányzati szervezetek "korrupt dollárjaihoz" - hangsúlyozta.

Mohácsy István, a Fidelitas elnöke elmondta, a fiatal európai és amerikai patrióták közös célja szembeszállni a woke ideológia és a liberalizmus jelentette kihívásokkal, formálni a jövőt olyan, kulcsfontosságú ügyekben, mint a migráció, a családpolitika, a gyermekvédelem és a nemzeti szuverenitás.

Luca Toccalini, az olasz országgyűlés tagja, a Lega Giovani elnöke beszédet mond a Fidelitas, a Lega Giovani és a Republicans for National Renewal ifjúsági szervezetek által közösen szervezett Transatlantic Young Patriots Summit konferencián a Lónyay-Hatvany-villában 2025. május 31-én. MTI/Szigetváry Zsolt
Luca Toccalini, az olasz országgyűlés tagja, a Lega Giovani elnöke beszédet mond a Fidelitas, a Lega Giovani és a Republicans for National Renewal ifjúsági szervezetek által közösen szervezett Transatlantic Young Patriots Summit konferencián a Lónyay-Hatvany-villában 2025. május 31-én. MTI/Szigetváry Zsolt

Luca Toccalini, az olasz országgyűlés tagja, a Lega Giovani elnöke arról beszélt: egy olyan világban, amely elfelejti gyökereit, a fiatal patrióták azt választották, hogy emlékeznek ezekre.

Emlékeztetett a Matteo Salvini ellen Olaszországban folyó bírósági eljárásra, amelynek célja, hogy börtönbüntetésre ítélje a Lega elnökét, amiért belügyminiszterként harcolt az illegális migráció ellen.

Elnézést kért ugyanakkor

Olaszország nevében a Magyarországon politikai motivációjú utcai erőszakkal meggyanúsított, baloldali Ilaria Salisért

és azért, amiért az ő személyében egy bűnözőt választottak európai parlamenti képviselőnek. Vissza kell térnie a börtönbe - jelentette ki Luca Toccalini.

Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte, hogy a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány meg fogja vizsgálni, hogy miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája például azzal, hogy átlépték a kedvezményes fogyasztási határt.

Katonai támadásra készítik fel Grönland lakosságát

Grönland miniszterelnöke szerint a sziget lakosságának és hatóságainak fel kell készülnie egy katonai jellegű válsághelyzetre is, miután Donald Trump területszerzési fenyegetései miatt az invázió kockázata megnőtt. Dánia és NATO lépései, valamint az amerikai vámfenyegetések tovább élezik a geopolitikai feszültséget az egyre nagyobb stratégiai jelentőségű sarkvidéki térségben.
Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Ma hajnalban hatalmas robbanás rázta meg Afipszkij városát, Oroszország Krasznodár megyéjében, ukrán források szerint egy orosz légvédelmi rakéta tévedt el, amely eltalált egy magasházat. Kijevben nagyon súlyos a helyzet a folyamatos orosz bombázások miatt: a lakóövezetek nagy részében sem áram, sem fűtés, sem ivóvíz nincs. A fronton nincsenek nagy mozgások: Huljajpole, Pokrovszk és Kosztyantynivka most a harcok epicentruma, az extrém hideg alighanem korlátozza a katonai műveleteket is. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×