Infostart.hu
eur:
363.84
usd:
318.35
bux:
0
2026. július 23. csütörtök Lenke
The steel barrier in front of the closed gravel road in the country.
Nyitókép: BullpenAl/Getty Images

Újabb hazai régióban jelentettek be lezárást a száj- és körömfájás miatt – térkép

A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság után az Őrségi Nemzeti Parkban is tilalmat jelentettek be.

Mint a Nébih térképén is látszik, a magyar-szlovák határ körzetében számos régiót érintenek különféle lezárások és tilalmak a terjedő, rendkívül könnyen fertőző száj- és körömfájás vírus miatt. A kórokozót terjesztheti minden "mozgás" (fertőtlenítés nélkül közlekedő emberek, járművek, vadállatok), ezért döntöttek a hatóságok a járművek számára fertőtlenítő kapuk felállításáról határállomásoknál és egyes autópálya-lehajtóknál, és ezért tiltják a kirándulásokat, túrákat az érintett nemzeti parkok.

Csütörtökön azonban a lezárásokban érintett területektől távolabbi Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság közölte, hogy a Szentgotthárd-Farkasfa és Kondorfa között található piros sáv jelzésű turistaútat határozatlan időre lezárta a párosujjú patás állatokat veszélyeztető ragadós száj- és körömfájás betegség terjedésének megakadályozása érdekében. Kérik, hogy mindenki kerülje ezt az útszakaszt.

A Fertő-Hanság Nemzeti Park szerdán jelentette be, hogy túrautat, tanösvényt zárt le, túraprogramokat törölt és arra kérte a kirándulókat, hogy egyáltalán ne menjenek most a környékre.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
A „Her” már nem sci-fi – belépünk a kötődésgazdaság korába

A „Her” már nem sci-fi – belépünk a kötődésgazdaság korába

Az emberi figyelem drága, fáradékony és korlátozott erőforrás. A mesterséges intelligencia ezzel szemben képes azt az érzetet kelteni, hogy mindig van ideje ránk. Válaszol, emlékszik, vigasztal, magyaráz, flörtöl, és soha nem néz az órájára. Ez nemcsak technológiai áttörés, hanem új gazdasági korszak kezdete is lehet. A figyelemgazdaság után jöhet a kötődésgazdaság.
inforadio
ARÉNA
2026.07.23. csütörtök, 18:00
Szécsényi Gábor
Az Autó főszerkesztője
Aggódhat Moszkva az új ukrán főparancsnok miatt, hihetetlen, milyen célpontot talált magának Kijev -Híreink az orosz-ukrán háborúból csütörtökön

Aggódhat Moszkva az új ukrán főparancsnok miatt, hihetetlen, milyen célpontot talált magának Kijev -Híreink az orosz-ukrán háborúból csütörtökön

Néhány nap alatt ötödször érte találat az orosz Wildberries csomagküldő vállalat raktárait. Moszkva szerint az ukránok direkt támadnak civil célpontokat, Kijev viszont állítja: fegyverekhez való alkatrészeket tárolnak a gigantikus elosztópontokon. Fájhat Moszkva feje Mihajlo Drapatij, az új, Olekszandr Szirszkijt váltó ukrán főparancsnok miatt is, aki két nappal kinevezése után máris új offenzívákról, illetve az orosz hátország elleni támnadásokról értekezett. A Szirszkij leváltását kezdeményező, ám még azelőtt menesztett védelmi miniszter, Mihajlo Fedorov sokak megdöbbenésére úgy tűnik, nem fogadja el Zelenszkij bocsánatkérését. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×