Infostart.hu
eur:
387.85
usd:
331.18
bux:
109509.74
2025. december 19. péntek Viola
Nyitókép: Pixabay

Már Tihany környékét is elérte a járványveszély

A Balaton-felvidék népszerű kirándulóhelyein is komoly korlátozásokat vezettek be a ragadós száj- és körömfájás járvány miatt.

Több kirándulóhelyre, legelőkre vezettek be látogatási korlátozásokat, lezárásokat a Balaton-felvidéki Nemzeti Park területén - írja a sokszinuvidek.24.hu.

A nemzeti park igazgatósága Facebook-posztban tájékoztatta a kirándulni vágyókat a lezárással érintett területekről: "A járványügyi helyzetre tekintettel tájékoztatjuk, hogy legelő állatállományaink környezetében látogatási tilalmat vezettünk be."

Az alábbi helyszíneken belépési és átjárási tilalmat rendeltek el:

  • a tihanyi Belső-tó melletti gyepterületek, a szürke marhák ürgés legelője, a Belső-tó teljes partvonala;
  • a csopaki Kerekedi-öbölben fekvő szürkemarha-legelő;
  • a pécselyi medencében fekvő legelőnk magyar tarka szarvasmarhákkal;
  • Kékkút és Kővágóörs között a Szegszénai-rét;
  • Kisapátiban a falu alatti legelő;
  • Salföldi Major mellett lévő legelők;
  • Kornyi-tó környéke;
  • Zalavári Állattartó Telephez tartozó legelők (Nedám, Ökör-sziget, Basa);
  • Kápolnapuszta melletti legelők;
  • Letenye, Mura ártéri legelők (Szűk sűrű, Goronyák);

Az igazgatóság mindenkitől a korlátozások betartását kéri, mivel az mindannyiunk közös érdeke.

Címlapról ajánljuk
Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben
Helyszíni képes tudósítás

Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben

Nem köt az Európai Unió szabadkereskedelmi megállapodást Dél-Amerikával, ezt a célt a gazdák elérték, de Brüsszel városa nagy árat fizetett ennek kikényszerítéséért, a belga fővárosban megbénult a közlekedés, buszok rekedtek a traktorok közé, csak gyalogosan és kerékpárral lehet közlekedni. A csúcson kiderült, miből gondolja az EU visszafizethetőnek azt a kölcsönt, amelyet most Ukrajnának ad. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×