Infostart.hu
eur:
385.94
usd:
332.4
bux:
121616.46
2026. január 16. péntek Gusztáv
Lomizó a VIII. kerületi Lujza utcában 2015. március 26-án. A lakosság minden évben igénybe veheti a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt.-vel közösen szervezett, meghatározott időpontban történő, külön díjazás nélküli lomtalanítási szolgáltatást.
Nyitókép: Balogh Zoltán

Változások lépnek életbe a fővárosi lomtalanításban a hétvégén

A Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. új szabályokat ismertetett a VIII. kerületi, hétvégén esedékes lomtalanítás kapcsán - tájékoztatott a belvárosi önkormányzat.

A lomtalanításért felelős Mol leányvállalat, a MOHU nem takarít fel a március 16-án kezdődő XIII. kerületi lomtalanítás után. A 444 vette észre, hogy a korábbi évek gyakorlatával ellentétes eljárásról számolt be a kerületi önkormányzat a Facebookon.

Az önkormányzat arról kapott tájékoztatást, hogy a MOHU nem végez takarítási feladatokat a lomtalanítás után, az az ingatlanok tulajdonosainak, kezelőinek feladata lesz. A korábbi években a hulladékgazdálkodó mindig úgy végezte a lomtalanítást, hogy utána megtisztította a közterületeket. Így például üveg- és fémtörmelék sem maradt az aszfalton.

A MOHU emellett azt is közölte az önkormányzattal, hogy miket nem szállít majd el. A listán többek között rajta van a papír, a műanyag, a fém, a ruha és az elektromos hulladék is.

A MOHU tavaly decemberben mutatta be új lomtalanítási tervét. A gyűjtőpontos lomtalanítási koncepciót 2025-től tervezik bevezetni. A Fővárosi Közgyűlés nem sokkal később egyhangú döntést hozott az átalakítás elutasításáról.

Címlapról ajánljuk
Donald Trumpot lebeszélték az Irán elleni csapásról – legalábbis egy időre

Tudósítónktól
Donald Trumpot lebeszélték az Irán elleni csapásról – legalábbis egy időre

Egyes értesülések szerint az utolsó pillanatban beszélték le Donald Trumpot az Irán elleni csapásról, katonai források viszont arra utalnak, hogy az amerikai haderő a karibi missziója miatt nem rendelkezik elegendő eszközzel a Közel-Keleten. A Pentagon mindenesetre most repülőgép-hordozót indít a térségbe.

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdett a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben a fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról: az ukrán tónus „bicskanyitogató”, Brüsszel pedig „kitapos és kiprésel mindenkiből minden pénzt”, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció – mondta.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Elfogyott a lendület a tőzsdéken, geopolitikai eseményekre figyel a piac

Elfogyott a lendület a tőzsdéken, geopolitikai eseményekre figyel a piac

Az elmúlt napokban a geopolitikai események vpltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Pluszban zártak tegnap az amerikai tőzsdék, a chiprészvények nagyot mentek a tajvani TSMC chip bérgyártó vártnál jobb negyedéves eredményei után, de a tegnap jelentő bankrészvények (GS, MS) is 5 százalék körüli pluszban zártak. Az ázsiai tőzsdék szintén emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb a hangulat, bár csak minimális az esés mértéke.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×