Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Students taking a test in classroom
Nyitókép: Compassionate Eye Foundation/Rob/Getty Images

Fontos döntés született a diákok kompetenciatesztjeinek osztályzása ügyében

Rengeteg észrevételt kapott a Belügyminisztérium.

Idén március elsején kellett volna életbe lépnie annak a belügyminiszteri rendeletnek, amely előírja a közoktatásban alkalmazott kompetenciamérés osztályzását. A tárca honlapjánra felkerült tervezet társadalmi egyeztetése február 26-án véget ért, ám a változást nem hirdették ki.

A 24.hu rákérdezett a Belügyminisztériumnál az egyeztetések eredményére és a várható intézkedésekre. "A jogszabály módosítása kapcsán nagyszámú észrevétel érkezett, ezért az egyeztetéseket tovább folytatjuk. Amíg az észrevételek kiértékelése nem történik meg, a jelenlegi szabályozásban nem lesz változás" – szólt a válasz, vagyis egyelőre tehát nem fognak a diákok osztályzatot kapni a kompetenciamérésekre.

Az eredeti elképzelés az volt, hogy a teszt eredménye beszámítana az év végi érdemjegyekbe, illetve később a középfokú felvételikbe is. Számos kritika érte a tervet, és érdekes adalék volt, hogy az Oktatási Hivatal szakmai álláspontja, amíg február végén az "indokolatlan, megvalósíthatatlanról" rövid idő alatt elfogadhatóra és megvalósíthatóra változott, emlékeztet a portál.

Az idei mérések Oktatási Hivatal által meghatározott ütemezése:

  • 11. és a 7. évfolyam: március 24.–április 8.,
  • 10. és a 6. évfolyam: április 3.–április 30.,
  • 8. évfolyam: május 5.–május 17.,
  • 9. évfolyam: május 12.–május 23.,
  • 4. és az 5. évfolyam: május 19.–május 30.
KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Na szia mentő! - már gyerekdal is készült

Újabb fejezetéhez érkezett az országos figyelmet kapó életmentés története: személyesen találkozott a „Na szia mentő!” mondatáról ismertté vált kisfiú és a segélyhívást fogadó mentésirányító. Az eset hatására az Országos Mentőszolgálat új oktatási kampányt indít óvodásoknak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Kétnapos tárgyalássorozat kezdődött szombaton a floridai Miami városában az Egyesült Államok és Oroszország között. Kirill Dmitrijev, Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja konstruktívnak nevezte az eddigi megbeszéléseket, amelyek vasárnap is folytatódnak. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, Washington új, háromoldalú tárgyalási formulát javasolt az ukrán és orosz tárgyalópartnereknek Miamiban, amelyben az európai országok is részt vehetnének. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a békeerőfeszítések eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×