Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Nyitókép: Semmelweis Egyetem

Segítség kell a Heim Pál Gyermekkórháznak a náluk hagyott csecsemők miatt

A Heim Pál Gyermekkórházban hagyott kisbabák elhelyezésében kért segítséget az Országos Kórházi Főigazgatóság. Egy nyári szabályozás egyszerűsítette a kórházban hagyott csecsemők örökbefogadását, de civil szervezetek szerint nem sokat javult a helyzet.

Más intézményektől kért segítséget az Országos Kórházi Főigazgatóság a Heim Pál Kórházban hagyott kisbabák elhelyezésére. Az RTL Híradó birtokába került januári levél szerint a kórházfenntartó nyolc fővárosi és Pest vármegyei kórházigazgatóhoz fordult összesen 14, szociális okok miatt intézményben hagyott csecsemők miatt. A levélből kiderült, hogy nem tudnak akut betegeket felvenni, illetve kezelni a Heim Pál intenzív osztályán a túlzsúfoltság miatt. Az RTL információ szerint a csecsemők felét a január végi levél óta már áthelyezték más intézményekbe.

Az SOS Gyermekfalvak vezetője, Szilvási Léna szerint nem történt olyan változás, ami jelentősen javíthatta volna a kórházba kerülés után bent ragadó csecsemők helyzetét, ezért továbbra is nagyon sok elhelyezési igénnyel kapcsolatos megkeresést kapnak. Ezekben nevelőszülői férőhelyeket keresnek a babáknak az ország különböző részeiről.

A súlyos probléma megoldásáért dolgozik a Nevetnikék Alapítvány, amely önkéntes hálózatot hozna létre kórházban hagyott babák dajkálására. Egyúttal szeretnék, ha az OKFŐ engedélyezné a kórházak számára az önkéntesek foglalkoztatását.

A Kulturális és Innovációs Minisztérium arról tájékoztatott, hogy egy nyáron elfogadott szabályozás miatt 59 érintett csecsemő vált örökbe fogadhatóvá. Rétvári Bence államtitkár korábban elismerte, hogy az elmúlt időszakban egyre nagyobb számban maradtak csecsemők a kórházak újszülött osztályain, akiket szüleik, rokonaik nem vittek haza, ezért vált szükségessé az örökbefogadás folyamatának gyorsabbá tétele.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×