Infostart.hu
eur:
384.23
usd:
328.78
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Pintér Sándor belügyminiszter meghallgatásán az Országgyűlés népjóléti bizottságának ülésén az Országházban 2023. november 28-án.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Új szabályokat hozott a belügyminiszter az egészségügyi VIP-ellátásról

Hamarosan már nem lesznek érvényesek a kórházi főigazgató méltányossági jogkörében kiadott engedélyei.

A Hivatalos Értesítőben közzétették Pintér Sándor belügyminiszter utasítását arra vonatkozóan, hogy kik vehetik igénybe mostantól az Észak-Pesti Centrumkórház – Honvédkórház Speciális Rendeltetésű Centrumának szolgáltatásait. Mint a 24.hu írja, a köznyelv VIP-osztálynak nevezi a speciális Rendeltetésű Centrumot, ahol olyan kiemelt betegeket kezelnek, akiknek indokolt a fokozott védelme.

A különböző jogszabályokra, törvényekre és rendeletekre hivatkozó utasítás szerint péntektől a Speciális Rendeltetésű Centrum (SRC) járó- és fekvőbeteg-ellátásának igénybevételére jogosultak:

  • az állandó személyvédelemben részesülők (államfő, miniszterelnök, külpolitikáért felelős miniszter, Alkotmánybíróság elnöke, Kúria elnöke, legfőbb ügyész) és a velük közös háztartásban élő házas- vagy élettársak és gyermekek,
  • az Országgyűlésről elnöke és vele közös háztartásban élő házas- vagy élettársa és gyermeke,
  • a Magyarországon tartózkodó nemzetközileg védett személy,
  • az állami vezetők: miniszter, a miniszterelnök politikai igazgatója, a miniszterelnök nemzetbiztonsági főtanácsadója, államtitkár, közigazgatási államtitkár, helyettes államtitkár,
  • a Honvéd Vezérkar főnöke és helyettese, az MH Összhaderőnemi Parancsnokság parancsnoka, a rendvédelmi szerv parancsnoka és helyettese, a polgári nemzetbiztonsági szolgálat és a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat vezetője és helyettese, a vasutas szervezetek azonos szintű vezetője és helyettese,
  • illetve az, aki kivételes méltánylást érdemlő okból engedélyt kap.

Ezen kívül kizárólag járóbeteg-ellátásra jogosult:

  • a honvédelmi és a rendvédelmi szervek aktív állományú ezredesi vagy annál magasabb rendfokozatú vagy azzal rendszeresített beosztást betöltő tagja, a nyugállományú tábornok, a honvédelmi és rendvédelmi szerveknél, illetve a vasutas szervezeteknél, továbbá az ezeket felügyelő minisztériumoknál igazgató, főosztályvezető, azzal azonos vagy annál magasabb beosztást betöltő személy,
  • továbbá az, aki kivételes méltánylást érdemlő okból engedélyt kap.

A Honvédkórház részükre a jogosultságukat igazoló kártyát ad ki. A jogosultság megszűnésekor a kártyát be kell vonni. Pintér Sándor utasítása szerint a méltányossági igényekről az érintett írásbeli kérelmére minisztériuma személyügyi helyettes államtitkára dönt, majd arról 15 napon belül értesíti a kérelmezőt és a a kórház főigazgatóját. (Ha a kérelem megítélésének körülményei indokolják, az elbírálás határideje 15 nappal meghosszabbítható.) Pozitív elbírálás után a jogosultságot igazoló kártyát 15 munkanapon belül kiállítják.

A méltányossági engedély határozatlan időre megadható. Ha az érintett engedélye beosztásához kötődik, egy esetleges változást azonnal jelezni kell a személyügyi helyettes államtitkárnak. Ha az engedély beosztástól független, a kórház a helyettes államtitkársággal közösen a jogosultságokat kétévente felülvizsgálja.

A kórháznak a méltányossági igényjogosultsági eljárással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról egy tájékoztatót kell közzétennie a honlapján. Az Észak-Pesti Centrumkórház – Honvédkórház főigazgatója által eddig méltányossági jogkörben kiadott írásbeli engedélyek már csak február 28-ig érvényesek. Erről a kórház az érintetteket február 28-ig írásban tájékoztatja. Az értesítés kézhezvétele után már a Belügyminisztérium személyügyi helyettes államtitkárának kell benyújtani a kérelmeket. A jóváhagyott kérelmek 2025. március 1-től lesznek érvényesek - írják.

Címlapról ajánljuk
Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Donald Trump az este váratlan megegyezésről számolt be: alkut kötött a NATO-főtitkárral Grönland ügyében, és ezért nem vezeti be a több nyugat-európai állam ellen a beígért büntetővámokat. Órákkal korábban még azt követelte, hogy azonnal induljanak tárgyalások Grönland eladásáról. Később több interjúban is beszélt a megállapodásról.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×