eur:
404.74
usd:
392.8
bux:
87600.75
2025. február 11. kedd Bertold, Marietta
Voting box and election image,election. Getty Images
Nyitókép: krisanapong detraphiphat/Getty Images

Malinás Sándor nyert Óbudán, egyetlen szavazat fordított Tiszakécskén

Öt időközi választást tartottak január 19-én, a főváros III. kerületében és Veszprémben is az urnákhoz járultak a szavazók. Csőszön hat szavazat döntött a polgármester személyéről.

Óbudán, Veszprémben, Tiszakécskén és Budakalászon önkormányzati képviselői helyről döntöttek a választópolgárok, Csőszön pedig új polgármestert kellett választani.

Óbudán azért volt szükség a vasárnapi időközi választásra, mert a kerület MSZP-s alpolgármestere, Czeglédy Gergő százmillió forintos vesztegetés gyanújával előzetes letartóztatásban van, és le is mondott mandátumáról. (Ismert, Kiss László, Óbuda polgármestere 18 millió forintos vesztegetés gyanújával van előzetesben, de a DK-s polgármester megtartotta pozícióját, dolgozik is, bár ilyen munkavégzése politikai viták tárgya.)

A valasztas.hu-n megjelent adatok szerint az eredmény teljes feldolgozottságnál:

  • Malinás Sándor (Fidesz-KDNP) - 804 szavazat (39,51 százalék)
  • Fülöp Gergely (Magyar Kétfarkú Kutya Párt) - 672 szavazat (33,02 százalék)
  • Sinkovics Milán (független) - 241 szavazat (11,84 százalék)
  • Ormándi-Edőcs Beáta (Mi Hazánk) - 135 (6,63 százalék)
  • Pink Marianna (független) - 60 szavazat (2,95 százalék)
  • Fodor Róbert (Szikra Mozgalom) - 48 szavazat (2,36 százalék)
  • Egyedi István (Jobbik) - 46 szavazat (2,26 százalék)
  • Bencsik Béla (független) - 23 szavazat (1,13 százalék)
  • Preyer Márk (Munkáspárt) - 6 (0,29 százalék)

A fideszes jelölt győzelme nem változtat az önkormányzat ellenzéki többségén, a 23 fős testületben így is 16 főt ad együtt a DK, a Momentum, a MSZP, a Párbeszéd-Zöldek, az LMP és a Jobbik.

Veszprémben azért kellett időközi választást tartani, mert megüresedett egy hely a közgyűlésben. Hegedűs Barbara, Veszprém korábbi alpolgármeste ugyanis megkapta Dömötör Csaba országgyűlési mandátumát, aki összeférhetetlenség miatt mondott le, hiszen ő pedig Győrffy Balázs helyett került az Európai Parlamentbe. Ennek oka, hogy az addigi EP-képviselő lemondott mandátumáról, miután ittasan bántalmazott egy nőt.

A veszprémi közgyűlésbe Kavalecz Gábor (Fidesz-KDNP) kerülhet be, miután 564 szavazattal (44,83 százalék) nyert a vasárnapi választáson Varga József, az Együtt Veszprémért jelöltjével szemben (453 szavazat, 36,01 százalék).

Petrezselyem László alpolgármester lemondása és pártból való kilépése miatt járultak az urnákhoz a szavazók a Bács-Kiskun vármegyei Tiszakécske 4. számú egyéni választókerületében. Itt a kormánypárti Babák Ferenc volt az egyértelmű esélyes, 22 éve mindig fideszes jelölt nyert a körzetben, Petrezselyem László 74 százalékot kapott 2024-ben. Végül rendkívül szoros eredmény született, ugyanis csupán egyetlen szavazattal kapott ki. Az eredmény:

  • Bagó Ákos Károly (független) - 188 szavazat (41,69 százalék)
  • Babák Ferenc (Fidesz-KDNP) - 187 szavazat (41,46 százalék)

Megmaradt a Fidesz testületi többsége, ugyanis a 2024-es önkormányzati választásokon 9 helyet szereztek a kormánypárti képviselők a 12 fős testületben.

Budakalász 8. számú egyéni válaszkerületében a 2011 Egyesület képviselője, Balogh Csaba halála miatt kellett választást tartani, amelyet az esélyesnek tartott Kovács Márta, a 2011 Egyesület jelöltje nyert 253 szavazattal (78,82 százalék).

Csősz polgármestere magánéleti változásokra hivatkozva mondott le tavaly októberben, Földes Gábor 14 évig vezette a települést. Itt Szalai Gyula független jelölt nyert, 178 szavazatot kapott (44,61 százalék). Nagy ellenfele a szintén függetlenként induló Török Péter volt, aki mindössze hat vokssal veszített (172 szavazat, 43,11 százalék). Az ugyancsak független Reznyák Judit 49 vokssal végzett (12,28 százalék).

Címlapról ajánljuk

A szállodaszövetség még nem aggódik a SZÉP-kártyák miatt

Somlyai Zoltán, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke egyelőre nem tart attól, hogy a hazai turizmsra kedvezőtlen hatással lesz az, hogy a Szép Kártyára érkező adómentes juttatásokat idén január elsejétől fele részben lakóingatlanok felújítására is fel lehet használni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.11. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
Nagy újítás jön a bankkártyáknál Magyarországon, minden ügyfelet érint

Nagy újítás jön a bankkártyáknál Magyarországon, minden ügyfelet érint

Idén jön az egykattintátsos online kártyás fizetés Magyarországon, a click to pay, ami az év legfontosabb projektje lesz - árulta el lapunknak Sármay Bence. A Visa Magyarországért felelős területi vezetője az azonnali átutalási rendszerre épülő qvik fizetésekről úgy tartja, az online térben van nagyobb létjogosultsága a megoldásnak, ám a fizikai, bolti fizetési helyzetekben egyelőre a kártya helye megkérdőjelezhetetlen. A Visa vezetőjét többek között a fizetési piaci versenyről, a kártyaelfogadási díjakról, a csalási trendekről és az AI-boomról is kérdeztük.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×