eur:
402.62
usd:
387.2
bux:
88050.2
2025. február 13. csütörtök Ella, Linda
Nyitókép: Unsplash

Mi folyik a Balatonnál? Tehetetlenek a helyiek

Az egyik település lakói szerint valaki módszeresen, fagyállóval mérgezi az állatokat. Eddig kilenc macska esett áldozatul a mérgezés-sorozatnak.

Balatonmáriafürdői lakosok szerint az utóbbi időben 9 macska pusztult el a településen, vélhetően mérgezés miatt – számolt be róla az atv.hu.

A lapnak egy nyilatkozó azt mondta, szerinte fagyállóval végez az állatokkal az elkövető, amit bedobál a házakhoz. A macskatulajdonosok szerint egy jó behatárolható területen történtek a mérgezések, gyanújuk szerint ezen a környéken lakhat az ismeretlen illető.

Sokan hallottak a településen a macskamérgezésekről; volt, aki azt mondta, feltűnt neki, milyen kevés macska maradt.

Az állatorvosok szinte tehetetlenek a fagyállóval szemben. A lap hozzáteszi, nem tudni, hogy tett-e már valaki feljelentést az ügyben.

Címlapról ajánljuk

"Azonnali tárgyalások" kezdődnek, Moszkvában találkozhat majd Donald Trump és Vlagyimir Putyin

Vlagyimir Putyin telefonbeszélgetést folytatott amerikai hivatali partnerével, Donald Trumppal, és meghívta őt Moszkvába - közölte szerdán Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője. Az amerikai elnök a Truth Socialon azt írta, hosszú és rendkívül eredményes beszélgetést folytatott az orosz elnökkel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.13. csütörtök, 18:00
Szakáli István Loránd
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója
Az inflációs hír uralta az amerikai részvénypiacokat

Az inflációs hír uralta az amerikai részvénypiacokat

Bizonytalan hangulatú kereskedést láthattunk ma az európai tőzsdéken, ebben a környezetben egész jól teljesített a hazai piac. A vállalati gyorsjelentéseken túl az amerikai inflációs adat mozgatta meg ma a tőzsdéket: a vártnál magasabb lett ugyanis a pénzromlás üteme, ilyen inflációs nyomás mellett pedig a kamatcsökkentési kilátások is romlanak, aminek hatására megütötték a befektetők az amerikai tőzsdéket, a dollár erősödni kezdett, az arany árfolyama pedig esik. A Putyin-Trump egyeztetések megkezdésének a híre aztán némi korrekciót hozott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×