Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 10. vasárnap Ármin, Pálma
Zoran Milanovic hivatalban lévő horvát elnök, az ellenzéki Szociáldemokrata Párt (SDP) támogatta jelölt támogatója a horvát elnökválasztás első fordulójának estéjén Zágrábban 2024. december 29-én. A választók kikérdezésével végzett közvélemény-kutatás eredménye szerint Milanovic a szavazatok több mint felének megszerzésével győzött.
Nyitókép: MTI/EPA/Antonio Bat

Mégis lesz második fordulója a horvát elnökválasztásnak

A szinte véglegesnek mondható eredmény alapján Zoran Milanovic jelenlegi államfő, a Szociáldemokrata Párt (SDP) által támogatott jelölt nyerte meg az elnökválasztás első fordulóját Horvátországban, és a második fordulóban a kormányzó, jobbközép Horvát Demokratikus Közösség (HDZ) által támogatott Dragan Primoraccal méreti meg magát újra.

A horvát választási bizottság által 98,65 százalékos feldolgozottság alapján közzétett adatok szerint a vasárnap tartott első fordulóban Milanovic a voksok 49,20, míg Primorac a szavazatok 19,43 százalékát szerezte meg.

Ők mérkőznek meg az elnökválasztás második fordulójában, amelyet január 12-én tartanak.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×