Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Budapest, 2020. október 3. A Halászbástya, a Mátyás-templom (budavári Nagyboldogasszony-templom) és a Hilton Budapest luxusszálloda a Budai Várban. MTVA Fotó: Molnár-Bernáth László
Nyitókép: MTVA Fotó: Molnár-Bernáth László

Drágul a Halászbástya panorámája, és lent sem lehet majd ingyen kukucskálni

A turisztikai főszezonban 1500 forint lesz körülnézni és gyönyörködni a dunai és pesti panorámában, de már nem csak fent. Kerületiekre más szabályok vonatkoznak.

Széleskörű egyetértés övezte a Budavári Önkormányzat képviselő-testületi ülésén a Halászbástya díjemelését, abban azonban vita volt, hogy a földszinti részről is fizetős legyen-e a panoráma - írja összefoglaló cikkében a HVG.hu.

Az új intézkedést egyelőre egy hónapos próbaidőre vezetik majd be.

Az ellenzék néhány felszólalója morális problémát lát a földszinti fizetősségben

A Halászbástya jelenleg évi 300-400 millió forint kerül be a kerület kasszájába.

A kerületieknek lent és fent is ingyenes a Halászbástya panorámája. Októbertől februárig pedig mindenkinek, mondván, az nem főszezon.

Címlapról ajánljuk

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 6. 14:02
×
×
×
×