Infostart.hu
eur:
386.85
usd:
331.19
bux:
116419.99
2026. január 12. hétfő Ernő
Hegyi Zsolt, a MÁV Zrt. vezérigazgatója sajtótájékoztatót tart a Keleti pályaudvaron 2024. szeptember 16-án. A társaság vezetője elmondta: az árvízi helyzet ellenére zavartalan a vasúti, illetve a távolsági buszközlekedés az országban. Egyetlen kivétel az Esztergom-Komárom vonal, amit átadtak a katasztrófavédelemnek, mert az része a védműveknek. A szakaszon vonatpótló buszok közlekednek.
Nyitókép: MTI/Lakatos Péter

Egy fontos dolog biztossá vált a HÉV-ek közlekedésével kapcsolatban

Nem lesz menetrendváltozás, a HÉV-ek 2025-ben is ugyanolyan menetrend szerint, ugyanolyan gyakran és ugyanolyan kapacitással fognak közlekedni, mint 2024-ben - hangsúlyozta Hegyi Zsolt, a MÁV Zrt. vezérigazgatója hétfőn a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében a vállalatcsoport álláspontját.

Az elhangzottak szerint négy olyan szerelvény van, amely 2025-ben eléri a hatvanadik életévét, és amelyet nem lehet tovább használni. Ezért a vállalat feladata a fiatalabb, de tartalékállományban lévő járművek karbantartásának felgyorsítása, hogy azok minél gyorsabban visszakerüljenek a vágányokra, így elérhető a meglévő járműállományból a szükséges vonatszerelvények számának biztosítása.

Megismételte korábbi ígéretét, mely szerint csak olyan változások történhetnek, amit az utasok adott esetben meg sem éreznek. Ezt a vállalást teljesítették, semmilyen menetrendváltozás nem lesz 2025-ben - tette hozzá.

Címlapról ajánljuk
Győrfi Pál: most 10 százalékkal több a munkánk, mint egy átlagos téli napon

Győrfi Pál: most 10 százalékkal több a munkánk, mint egy átlagos téli napon

Olyan esetük is volt, hogy a mentős törte el a lábát, mert elcsúszott a jégen: kitart a sarkvidéki hideg, lefagytak az utak, és újra jön az ónos eső. Ilyenkor a mentőknek is több a munkájuk a szokásosnál – mondta el Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Súlyos támadás érte Kijevet az éj leple alatt, elindult a Nightfall-projekt – Háborús híreink hétfőn

Súlyos támadás érte Kijevet az éj leple alatt, elindult a Nightfall-projekt – Háborús híreink hétfőn

Hétfőn az éjjeli órákban, helyi idő szerint 1 óra 30 perckor ismét dróntámadás érte az ukrán fővárost. Egy kerületben tűz ütött ki. Kijevben még most is több mint 1000 épület van fűtés nélkül a pénteken végrehajtott orosz dróntámadás miatt. A brit kormány vasárnap bejelentette, hogy új, nagy hatótávolságú, mélységi csapásmérésre alkalmas ballisztikus rakétát fejleszt Ukrajna számára az oroszok elleni háború támogatására. A Nightfall névre keresztelt program keretében a brit kormány pályázatot írt ki földről indítható ballisztikus rakéták gyorsított ütemű kifejlesztésére. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×