Infostart.hu
eur:
388.49
usd:
330.61
bux:
110668.81
2025. december 22. hétfő Zénó
Environment Conservation - Green Globe Glass On Moss
Nyitókép: RomoloTavani/Getty Images

Green Awards: hat kategóriában díjazták a fenntarthatóságban és a zöld átállásban élen járó cégeket

2024-ben már harmadik alkalommal adták át a Green Awards elismeréseket a környezeti és társadalmi fenntarthatóság terén kiemelkedő munkát végező cégeknek és személyeknek.

Jelenleg egyszerre zajlik útkeresés és dömping a zöld innovációk terén, ahol a gazdasági szereplőknek az idővel is versenyt kell futniuk. Ebben a feszült helyzetben különösen fontos, hogy a legjobb megoldások pozitív visszajelzést kapjanak. Ezzel a céllal adták át 2024-ben már harmadik alkalommal a Green Awards elismeréseket, amelyeket olyan vállalatok, személyek kaphatnak meg, akik kiemelkedő munkát végeznek a környezeti és társadalmi fenntarthatóság terén. 2024-től kezdve a díj névadó támogatója, a Green Cloud, valamint a Portfolio Csoport egy együttműködés keretében továbbfejleszti a díjazási rendszert, hogy 2025-re egy még összetettebb kategóriarendszer jöjjön létre – írja a Portfolio.

Idén szeptemberben összesen hat kategóriában vehettek át díjakat a Green Awards díjazottai. A 60 beérkezett pályázat közül a nyerteseket egy négytagú szakmai zsűri választotta ki. Különösen nehéz dolguk volt csupán egy győztest kihirdetni "Az Év Zöld Innovációja" díjra pályázók közül, mivel ebben a kategóriába érkezett a legtöbb jelentkezés – írja a lap. "Az Év Zöld Nagyvállalata" kategória minden évben szintén külön kihívás, hiszen különböző iparágakból, különböző hatásokkal és zöldítési programokkal jelentkeznek a vállalatok.

A nyertesek 2024-ben:

  • Az Év Zöld Nagyvállalata: BorsodChem
  • Az Év Zöld Kkv-ja: Furbify
  • Az Év Zöld Innovációja: HeatVentors - Intelligens Hőakkumulátor
  • Az Év Zöld Befektetése: Corvinus Gellért Campus - Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány/Budapesti Corvinus Egyetem
  • Az Év Jó Ügye: Auchan Magyarország edukációs projektek: Okostányér, GYERE Program, Miből Mennyit Egyek
  • Az Év Zöld Példaképe: Illésné Szécsi Ilona (MEHI projektvezetője)

Jövőre is jön a Green Awards powered by Green Cloud!

A díj névadó támogatója, a Green Cloud és a Portfolio a 2025-ös évtől kezdve egy még komplexebb, többféle szempontnak megfelelő kategóriarendszert épít ki, valamint a korábbi májustól induló pályázási időszak jövőre már egy hónappal korábban, áprilistól elindul.

A díjazás céljáról, a jövőbeli tervekről Mécs Imre, a Green Cloud alapítója, társtulajdonosa, a Solar Markt Csoport elnöke beszélt. "A vállalatoknak ma már komplex megoldásokban kell gondolkodniuk: a zöld átállás nem csupán egy elvárás, hanem a piaci siker alapfeltétele is. Ebben a kihívásokkal teli időszakban rendkívül fontos, hogy a legjobb megoldások láthatóvá váljanak, időnként pedig reflektorfénybe kerüljenek. Ez egyrészt visszacsatolás azoknak az úttörő és innovatív vállalatoknak, akiknek megoldásai kiemelkedőek, másrészt inspiráció és útmutatás mindannyiunk számára. Felelősségünk vitathatatlan, ezért tartjuk rendkívüli lehetőségnek, hogy a Portfolióval közösen továbbfejlesztjük a fenntarthatóság hazai legrangosabb elismerését, a Green Awards-ot. Így a következő évtől egy még szélesebb körű bemutatkozási lehetőséget teremtünk az itthoni zöld átállásban élenjáró vállalatoknak. Hiszünk abban, hogy a fenntarthatóság irányába tett példaértékű megoldások elismerése igazi katalizátora lehet egy élhetőbb, fenntarthatóbb jövő felé vezető útnak" – mondta el Mécs Imre.

A versenyt 2025-ben is megrendezik, így a vállalatoknak már most érdemes átgondolniuk, mely programokkal és zöld működési elemekkel pályáznak majd a jövő tavaszi megmérettetésen – írja a lap.

Címlapról ajánljuk

A csehek és a sorkatonaság, érdekes felmérés készült

A csehek 53 százaléka egyetért az adminisztratív katonai nyilvántartás esetleges bevezetésével, míg egyharmaduk ellenzi azt – derül ki az NMS ügynökségnek a Cseh Rádió számára készített felméréséből. Az adminisztratív nyilvántartás a 18 és 60 év közötti cseh állampolgárokat érintené, akikre a hadkötelezettség vonatkozik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Társasági adó: amikor a kevesebb pont, hogy több

Társasági adó: amikor a kevesebb pont, hogy több

A vállalkozásfejlesztési szakpolitika alapvető célja, hogy a kkv-k számára kiszámítható és stabil működési keretrendszer álljon rendelkezésre. Ennek mentén időről időre fellángol a vita az adórendszert illetően is. Elég hatékony-e, megfelelően ösztönzi-e a gazdasági szereplőket, támogatja-e a növekedést? Segíti-e a társadalmi igazságosság érvényre jutását? Szükség van-e a hangsúlyok eltolására? Ez egy természetes folyamat és szükség is van rá, hiszen a gazdaság szerkezete változik, a gazdasági szereplők viselkedése sem állandó, így előfordulhat, hogy ami a múltban működött, ma már nem elég hatékony és vice versa. A vállalkozásbarát adózási környezet teremti meg azt az alapot, amelyre a vállalkozásfejlesztési szakpolitika célzott eszközei rá tudnak épülni: a támogatások, kedvezményes programok és fejlesztési ösztönzők így nem helyettesítik, hanem tovább erősítik az adórendszer vállalkozásbarát hatását, és elősegítik, hogy a vállalkozások a rendelkezésre álló lehetőségeket növekedéssé, innovációvá és tartós versenyképességgé alakítsák. Magyarországon a viták központjába igen gyakran a társasági adó kerül. A kritikák sok esetben a 9 százalékos kulcsot célozzák, a legjellemzőbb bírálat, hogy az alacsony adókulcsnak köszönhetően a vállalatok nem veszik ki eléggé szerepüket a közteherviselésből. Érdemes ezért körbejárni a társasági adó mértékét, megvizsgálva az a vállalkozásfejlesztéssel, növekedéssel való kapcsolatát, az alacsony adókörnyezet jelentette előnyöket, amelyek talán nem mindig szembetűnők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×