Infostart.hu
eur:
363.25
usd:
308.88
bux:
139459.59
2026. április 14. kedd Tibor
Nyitókép: InfoRádió

Gönyű polgármestere a tetőzés előtt: "fáradt már a település"

Tetőzéshez közeli állapotban van a Duna Gönyűnél - mondta az InfoRádiónak a település polgármestere. Major Gábor a Győr-Moson-Sopron vármegyei község árvíz elleni védekezéseinek aktualitásairól beszélt.

Gönyűnél a Duna tetőzéshez közeli állapotban van, csütörtök reggel két óra alatt egy centit ment felfelé a vízszint, 821 centiméterig mehet fel a helyi várakozások szerint.

Mint Major Gábor polgármester az InfoRádióban elmondta, a védműveket kiépítették, önkéntesek vannak, de már csak azért, hogy ha esetleg valahol átszakadna a gát, akkor tudjanak reagálni, "sok munka, nagy munka Gönyűnél már nincs".

Szombat óta vannak kint a parton, éjjel is folyamatosan őrködtek, így "egy kicsit fáradt már a település", szerda este is 300 ember rakta a zsákokat 20 óráig.

"A vízügyi szakemberek szerint a gátak bírják majd a terhelést, mi is csak abban tudunk bízni, hogy bejön a jóslat, és mindenki és minden bírja" - fogalmazott.

Vasárnap és hétfőn ott is szakadt az idő, de a mostani száraz napok szerinte segítettek.

Elhúzó védekezésre rendezkedtek be, a készültséget továbbra is fenn kell tartani a településen, a Hidroinfo szerint szombaton indulhat intenzívebb apadás.

A település 10 százaléka vett részt a védekezésben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Hazatért a Földre az Artemis–2 legénysége, miután tíznapos űrutazásukon megkerülték a Holdat, öt évtized után először járt ember égi kísérőnknél. 2028-ban jöhet az „emberes” holdraszállás, a 2030-as években pedig az állandó Hold-bázis. A küldetés jelentőségéről Szabó Olivér Nortont, a Svábhegyi Csillagvizsgáló bemutató csillagásza beszélt az InfoRádióban.

Miniszterek veszítettek a választáson – hatalmas átalakulás az Országgyűlésben, kik jutottak be és kik estek ki?

Noha a végleges parlamenti névsorra még legalább szombatig várni kell – a jogerősre még tovább –, de abból fakadóan, hogy a Fidesz-KDNP képviselői mezőnye 135-ről várhatóan 55-re csökken, a távozó kormány pártjainak soraiból „korszakos” politikusok hiányoznak majd, hacsak nem lesznek a javukra tömeges visszalépések. A Tisza Párt részéről viszont valamennyi ismerős név parlamenti mandátumhoz juthat, akár az EP-ből vagy a Fővárosi Közgyűlésből is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.14. kedd, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

A Tisza Párt győzelmével ért véget a vasárnapi országgyűlési választás Magyarországon, ennek hatására pedig máris nagyobb erősödésben van a forint a vezető, illetve a régiós devizákkal szemben is. Az eseményeket követően azonban nem csak a devizapiacon, de a magyar tőzsdén is nagy mozgásokat láthattunk: a BUX történelmi csúcsra ugrott, csakúgy mint az OTP, a Mol, valamint a Richter részvénye is. Eközben viszont rendkívül erős eladói nyomás alá kerültek a NER-papírok: hatalmas mínuszban zárt többek között van a 4iG és az Opus is.  Eközben a nemzetközi befektetői hangulatra részben rányomta a bélyegét, hogy a hétvégén borultak az iráni béketervek, ennek következtében pedig ismét elszállt az olajár, és az európai piacok gyengélkedtek. Az USA-ban viszont emelkedést láttunk, miután Donald Trump arról beszélt, hogy Irán meg akar állapodni. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×