A június 9-ei európai parlamenti választáson csaknem 30 százalékot elért Tisza Párt hét képviselőt küldhet az EP-be, a lista alapján a szervezet alelnökét, Magyar Péter is. Csakhogy a mozgalmát februárban elindító politikus többször is kijelentette, hogy nem veszi fel a mandátumát, mert a párt építésében itthon lesz rá szükség.
A kampányban már elhangzott tőle olyan mondat, amelyből arra lehetett következtetni, hogy mégis kacérkodik a brüsszeli és strasbourgi munkával, hétfő reggel pedig nyilvánvalóvá vált, hogy meggondolta magát. A Tisza Párt honlapján ugyanis szavazásra kéri a támogatóit, és azt kell eldönteniük, hogy felvegye-e az EP-mandátumát.
A döntéshez sajátos segítséget is ad, ugyanis csak érveket sorakoztat fel amellett, hogy mégis európai parlamenti képviselő legyen. Ezek között szerepel, hogy az Európai Néppárt részéről akkor számíthatnak komolyabb pozícióra – például egy Magyarország számára fontos szakbizottsági elnöki posztra –, ha azt a Tisza Párt arca pályázza meg. Magyar Péter szerint a Néppárton belül könnyebb politikai eredményeket elérni, ha ő vezeti a Tisza Párt delegációját, ráadásul ő rendelkezik "európai parlamenti tapasztalattal és helyismerettel".
Az érvek között szerepel, hogy európai parlamenti képviselőként felszólalhat a Magyar Országgyűlésben, így közvetlenül kérdezheti azokat, akik szerinte egyébként minden módon megpróbálnak kibújni a válaszadás alól.
Komoly nemzetközi kapcsolatokat tudna kialakítani néppárti delegációvezetőként, és az európai parlamenti munka adta lehetőségek nem akadályoznák a párt és a közösség építését és a felkészülést az országgyűlési választásokra, de azzal is érvel, hogy bármikor lemondhat az EP-képviselőségről, ha a pártépítés vagy az országgyűlési választásokra történő felkészülés rovására menne az uniós munka;
Magyar Péter, aki ellenérveket nem sorakoztatott fel a döntés megkönnyítése érdekében, arra kéri a közössége tagjait, hogy a fentiek fényében szavazzanak igennel vagy nemmel. Ahogy ígérte, bármi is lesz a döntés, azt tudomásul veszi.