Négy órát töltött a Fővárosi Nyomozó Ügyészségen Magyar Péter. Varga Judit korábbi igazságügyi miniszter volt férje a Schadl-Völner ügyről beszélt az őt meghallgató ügyészeknek, majd pedig a sajtónak.
Szerda délelőtt tanúként hallgatta meg a Fővárosi Nyomozó Ügyészség Varga Judit korábbi igazságügyi miniszter volt férjét. A több mint négyórás meghallgatás után a jogász, aki március 15-én politikai mozgalmat indított, azt mondta, két, korrupciós gyanút megfogalmazó Facebook-posztja miatt idézte be a nyomozóhatóság.
A meghallgatás után Varga Judit volt férje azt mondta, közölte az ügyészekkel, hogy a Schadl György és Völner Pál bukását okozó vesztegetési ügyben a kormánynak még a gyanúsítottak őrizetbe vétele előtt tudomása volt arról, hogy büntetőeljárás és titkos megfigyelés folyik, és erről tájékoztatták már akkor, fél évvel a meggyanúsítása előtt Völner Pál igazságügyi miniszterhelyettest is.
Magyar Péter az ügyészség épülete előtt azt is állította, hogy "Rogán Antal és/vagy Rogán Antal emberei bementek az ügyészségre és manipulálták az ügyészségi iratokat, ami annyit jelent, hogy kivettek belőle dolgokat, vagy kihúztak belőle dolgokat, vagy megmásították benne a dolgokat". Ezzel kapcsolatban azt is kijelentette, hogy az állításait hangfelvételekkel tudja bizonyítani, amelyeken több kormánytag is szerepel, de azt nem mondta meg, hogy kik. Állítása szerint a hangfelvételek hónapok óta rendelkezésére állnak, és ő készítette őket a családja védelme érdekében.
Március 26-ra újabb tanúkihallgatásra hívták be, ígérete szerint akkor bemutatja majd az ügyészeknek a rendelkezésére álló bizonyítékokat.
KAPCSOLÓDÓ HANG
KezdőlapBelföldTanúként hallgatta meg az ügyészség Magyar Pétert
A magyar labdarúgó-válogatott segédedzője epilepsziás rohamot kapott. Már üzenet a közösségi médiában. Kiderült, az is, hogy ki döntött a mérkőzés folytatásáról. A hollandok csapatkapitánya elismerte, hogy "így nagyon nehéz volt a magyaroknak játszani".
Óriási károkat okoz az ageism, vagyis az életkor alapú diszkrimináció Magyarországon is. Elsősorban a nőket sújtják azok az előítéletek, amelyek szerint a nyugdíjhoz közeledők lassúak, rugalmatlanok és képtelenek eligazodni a digitális térben.