Infostart.hu
eur:
359.96
usd:
306.77
bux:
136483.49
2026. május 6. szerda Frida, Ivett
Nyitókép: Pixabay

Dőlnek a hőmérsékleti országos rekordok

Ismét megdőlt a hajnali melegrekord a fővárosban: szombat hajnalban a János-hegyen csupán 24,6 Celsius-fokig csökkent a hőmérséklet, ezzel új fővárosi és országos rekord is született - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján vasárnap.

Azt írták, az erre a napra vonatkozó országos és fővárosi legmagasabb minimum-hőmérsékleti rekord is megdőlt.

Eddig a 2011-ben Lágymányoson mért 23,4 fok és a Szeged belterületen regisztrált 24,5 fok volt a napi szélsőérték - jegyezték meg.

Közölték azt is, hogy szombaton ugyan új napi maximum-hőmérsékleti rekord nem született, a Derekegyházon mért 38,6 fok azonban megegyezik az 1992-ben Komáromban mért legmagasabb maximum-hőmérséklettel.

Címlapról ajánljuk

Fodor Gábor: Magyar Péter első lépései döntően jók voltak, de vannak vitathatóak is

Magyar Péter és a Tisza Párt első lépései döntően jók voltak a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője szerint. Fodor Gábor az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt, hogy bizonyos cselekedetek és lépések azonban erősen kritizálhatók vagy nem elfogadhatók.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×