eur:
401.69
usd:
370.76
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka a Kormányinfó sajtótájékoztatón a Miniszterelnöki Kabinetiroda sajtótermében 2021. augusztus 21-én.
Nyitókép: Balogh Zoltán

Itt a HM válasza a volt vezérkari főnökkel kapcsolatos kérdésekre

Az Inforádió Ruszin-Szendi Romulusz menesztésével kapcsolatban érdeklődött a Honvédelmi Minisztériumnál.

A hvg.hu értesülése szerint „Ruszin-Szendi Romuluszt április végén váltotta le a miniszter a honvéd vezérkar éléről, június végén pedig a honvédségtől is távozott.”

Az Inforádió azt kérte, hogy a Honvédelmi Minisztérium erősítse meg vagy cáfolja a portál értesülését. Az iránt is érdeklődtünk, hogy ismert-e a távozás oka, és illetve a Honvédelmi Minisztérium a továbbiakban számít-e bármilyen formában még Ruszin-Szendi Romulusz szakértelmére.

A HM az alábbi választ küldte:

"Dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, volt vezérkari főnök jelenleg felmentési idejét tölti, szolgálati viszonya nemsokára megszűnik, ezt követően Honvédelmi Szolgálati Juttatásban részesül."

Korábban az Infostart a hvg.hu-ra hivatkozva megírta, hogy Ruszin-Szendi Romulusznak a leváltása után két hónappal, június 26-án el kellett hagynia a honvédséget, amiatt a "fiatalítási hullám" miatt, amit még az év elején, az ő parancsnoksága idején hirdetett meg Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter. A májusban 50. életévét betöltő Ruszin-Szendi Romulusz 28 évig szolgált a honvédségnél, ezért rá is vonatkozott a szabályozás, amely értelmében sok másik tapasztalt katonát is eltávolítottak a honvédségből.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 31. 08:26
×
×
×
×