eur:
411.19
usd:
394.46
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Fotó: HUMDA
Nyitókép: Kovacs Zsolt/HUMDA

Közlekedésismereti vizsga lehet az általános iskolákban

Már jövőre hangsúlyosabb lehet az iskolákban a biztonságos közlekedés oktatása. A Belügyminisztériumban dolgoznak a tananyag összeállításán.

A tervek szerint már akár a 2023/2024-es tantervnek is hangsúlyosabb eleme lehet a biztonságos közlekedés oktatása - írja az alapjarat.hu.

A Belügyminisztérium, az Oktatási Hivatal és az ORFK Országos Balesetmegelőzési Bizottsága, illetve több a témába vágó szervezet jóvoltából azt szeretnék elérni, hogy az iskolai oktatásban hangsúlyosabb szerepet kapjon a KRESZ ismerete és alkalmazása.

A jogosítvány megszerzéséhez szükséges KRESZ oktatás egyszerűen kevés. Nem a tananyag sovány, hanem a tanulásához megszabott idő, illetve az életszerű példákkal történő demonstrációja.

Ezért szeretnék, ha a közlekedés oktatása minél terjedelmesebben beszivárogna az iskolákba, erről Berzai Zsolt alezredes szerint

"hosszú távon elképzelhető, hogy a tanulóknak a közlekedési ismeretekből vizsgát kell majd tenniük".

A cél az, mondta, hogy egy gyerek ne azért biciklizhessen a főúton, mert már betöltötte a 12. életévét és a KRESZ szerint megteheti, hanem azért, mert már képes és felkészült rá.

A Belügyminisztérium már elkezdte az ehhez kapcsolódó kerettantervet és módszertani anyagokat összeállítani, ezért a 2023/2024-es tanévben a diákok elvileg már találkozhatnak is az újítással.

A rendszer elméletileg nem növeli érdemeben az órák számát és a gyerekek tanulmányi előrehaladását sem befolyásolja. Ez azt jelenti, hogy ezen tárgy vagy képzés elvégzése nem lesz feltétele a félévek/évek teljesítésének.

Viszont

aki ezeken nem esik túl, azt különböző hátrányok érhetik a jogosítványszerzés folyamán,

hiszen innen a diákok már egy alaptudással állhatnak neki majd az újbóli KRESZ oktatásnak.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×