A tél beköszöntével – a korcsolyázáshoz, a szánkózáshoz és a síeléshez köthetően – a gyerekeket leggyakrabban érintő baleseteket a fej beütése, törzszúzódások, alsó végtagok sérülése és a különféle csuklótörések adják. Molitorisz Dániel főorvos szerint ezek esetében nincs különbség a korábbi évekhez képest.
Ami manapság új helyzetet teremt, hogy egyre több gyerek is használ elektromos rollert, ami nagyon veszélyes – emelte ki az osztályvezető, jelezve: nem telik el nap, hogy ne találkoznának olyan gyermekkel, aki rollerbalesetben sérül meg.
A Manninger Jenő Baleseti Központ munkatársa szerint fontos lenne hangsúlyozni, hogy felkészítés hiányában a szülők ne engedjék rollerezni a gyerekeket. Ha pedig minden kötél szakad,
mindenképp védőfelszerelésben tegyék.
A szakember a közlekedést illetően arra is felhívta a figyelmet, hogy a téli hónapokban, amikor korán sötétedik, nehéz észrevenni sok esetben a gyerekeket a mostanság divatosabb sötét ruházatuk miatt, ha lelépnek például az úttestre.
Molitorisz Dániel szerint baj esetén alapvetően ugyanaz a helyzet, mint bármikor máskor: ha a gyerek egy kisebb esés után nem pattan fel azonnal, nem viselkedik ugyanúgy, mint addig, akkor résen kell lenni. Nézzük meg, hogy nem keletkezett-e pukli, dudor, tudjuk meg, hogy nincs-e fájdalma, de ha bármi ilyet sejtünk, inkább kérjük szakember segítségét, vagyis menjünk el sürgősségi ellátásra – tette hozzá.