eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Járőröző rendőrautó és katonák a magyar-szerb határon, Ásotthalom térségében 2016. július 5-én. Mélységi határőrizetet vezettek be a magyar hatóságok a szerb és a horvát határ mentén: azokat a migránsokat, akiket a határtól számított nyolc kilométeres távolságon belül elfognak, visszakísérik a kerítésen található kapukig, és útbaigazítják a legközelebbi tranzitzóna felé.
Nyitókép: MTI/Kelemen Zoltán Gergely

Hattyúnyakkal védekeznek a migránsok ellen a magyar határon

Meglepőt mondott a határvédelemről Rétvári Bence államtitkár. Kormánypárti kérdésre adott választ az azonnali kérdések idején a parlamentben.

Rétvári Bence, a belügyi tárca államtitkára azt mondta: a déli határszakaszon megerősítik a kerítést, úgynevezett "hattyúnyakat" helyeznek fel rá, hogy nehezebben lehessen létrát nekitámasztani. Emellett fontosnak nevezte a határvadászok kiképzését és munkába állását is.

Kiemelte: Magyarország eddig több mint 600 milliárd forintot költött a határvédelemre, ebből csak 3 milliárd megy el évente az embercsempészek börtönbeli ellátására. Brüsszel adósunk, meghiteleztük nekik az európai határ védelmi költségét, itt lenne az ideje, hogy kifizessék az adósságot - fogalmazott.

Közben Bakondi György arról beszélt az állami televízióban, hogy "fokozódik a migrációs nyomás a déli határon és már az Iszlám Állam is igyekszik kihasználni a helyzetet".

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatornán azt mondta: Zajlik a határkerítés erősítése, illetve a télre már több mint ezer határvadász áll szolgálatba. Ez pedig lehetővé teszi, hogy a honvédséget kivonják a déli határról.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×