eur:
411.36
usd:
395.17
bux:
0
2024. december 27. péntek János

Beneda Attila: a családra a nemzet erejeként tekint a kormány

A családügyi államtitkár a Nagycsaládosok Országos Egyesülete megalakulásának 35. évfordulója alkalmából beszélt.

A családra mint a nemzet erejére tekint a kormány, a családpolitikai intézkedésekkel a családokra nehezedő terheket kívánja csökkenteni - jelentette ki a Kulturális és Innovációs Minisztérium családügyekért felelős helyettes államtitkára szombaton Kislődön.

Beneda Attila a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) megalakulásának 35. évfordulója alkalmából megrendezett találkozón hangsúlyozta: az egyesület tagjait egyebek mellett az tartja össze, hogy "a nehéz időkben is igent mondtak a gyermekekre, az életre".

A családpolitika különböző elemei - például a családi adókedvezmény vagy a babaváró kötvény - is azt célozzák, hogy csökkenjen a családokra nehezedő teher - húzta alá.

Kardosné Gyurkó Katalin, az egyesület elnöke az MTI kérdésére elmondta, hogy 300 ezer nagycsalád él Magyarországon, ebből 15 ezer család, mintegy 70 ezer ember tagja az egyesületnek. Hozzátette, hogy az utóbbi hat évben csaknem megduplázódott az egyesület tagjainak száma.

Az MTI kérdésére elmondta, hogy 300 ezer nagycsalád él Magyarországon, ebből 15 ezer család, mintegy 70 ezer ember tagja az egyesületnek. Hozzátette, hogy az utóbbi hat évben csaknem megduplázódott az egyesület tagjainak száma.

Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a családokat a társadalom legfontosabb alapkövének nevezte. Kiemelte, a kormány a szomszédunkban dúló háború és az ebből eredő szankciók ellenére is kiáll a családok mellett.

A programot a NOE őszi találkozója keretében rendezték meg, az eseményre 5000 nagycsaládos kapott meghívást.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×