eur:
411.32
usd:
395.15
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Tired female nurse in hospital corridor
Nyitókép: PIKSEL/Getty Images

Átmenetileg nincs urológiai ellátás a szegedi klinikán – nagyobb is lehet a gond

„Személyi feltételek átmeneti hiánya” miatt.

„A személyi feltételek átmeneti hiánya miatt” lemondta a teljes urológiai ellátást a Szegedi Tudományegyetem július 22-től augusztus elejéig – olvasható Kunetz Zsombor egészségügyi elemző közösségi oldalán. A lemondást, amivel gyakorlatilag elérhetetlenné válik a környéken a bonyolultabb ellátás és az urológiai onkológia műtéti ellátás is, a fent nevezett dátum előtti este, 6órakor közölték az NNK-val – tette hozzá.

Mint olvasható, „a hazai egészségügyi ellátás csúcsszervei az egyetemi centrumok, itt látják el azon betegeket, akiket máshol tudás-, infrastruktúra vagy eszközhiány nem tudnak ellátni. Itt vannak a tudomány, a kutatás és a képzés központjai is”.

Az egészségügyi elemző arra is kitér, hogy az egyetemi centrumok humánerőforrás tekintetében sokkal jobban ellátottak, mint bármely más kórház, hiszen miután a képzés és a posztgraduális képzés is itt van, orvos létszámuk nagyon sokszor adott. „És ha egy picit is normális a menedzsment, több pénz is van.”

A klinika honlapja szerint két rezidens, egy szakorvos, egy tanársegéd, egy adjunktus, nulla főorvos, egy nyugalmazott egyetemi docens, egy emeritus professzor, két igazgatóhelyettes, egy igazgató dolgozik a kórházban. „A szakdolgozói létszám nincs feltüntetve, a jobbágyok számát nem szokták ismertetni a nagyurak. Az állománytáblából úgy tűnik, hogy innen menekülnek a dolgozók” – fogalmaz Kunetz Zsombor, aki szerint az SZTE lemondásával nemhogy egyetemként, kórházként sem funkcionálhat.

A bejegyzés frissítésében az is olvasható, hogy a Bács-Kiskun Megyei Kórház urológiai osztálya is bezárt július 1-től októberig. A betegeket éppen arra a szegedi osztályra irányították, ami fentebb szerepel. „Így a régiós probléma országossá vált.”

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×