Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
328.28
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
Nyitókép: Országos Mentőszolgálat/Facebook

Megható és hősies helytállást mutatott a bajban a 8 éves kisfiú

Dégre kérte a mentők gyors segítségét egy 8 éves kisfiú kedden, mert miközben ország-várost játszottak, a 65 év körüli nagymamája hirtelen hátradőlt a székkel és nem mozdult.

A gyermek egy másodpercre sem vesztette el a lélekjelenlétét, azonnal hívta a 112-t – számolt be az Országos Mentőszolgálat a közösségi oldalán.

Mint írják, a székesfehérvári mentésirányítás tapasztalt mentésirányítója segítségével a kisfiú megvizsgálta a nagymamát, aki ekkor már nem lélegzett, mialatt a mentésvezető riasztotta a legközelebbi mentőegységet és egy mentőhelikoptert is. A fiú eközben kiszaladt az utcára és leintette az első autóst, aki készséggel rohant segíteni, és megkezdte a mellkaskompressziót.

Az OMSZ enyingi egységei is perceken belül a helyszínre értek, és emelt szintű újraélesztésbe kezdtek, amihez hamarosan a mentőhelikopter személyzete is csatlakozott. Hosszasan küzdöttek közösen a beteg életéért, ami végül sikerre vezetett és stabil állapotban, légi úton szállíthatták kórházba az asszonyt.

„Ilyenkor azt érzem, hogy jó helyen vagyok az életemben! Hatalmas energiát ad, hogy vannak még igazi hősök! Példaértékű, amikor egy 8 éves tudja, hogy mit kell tennie!” – mondta meghatódva a mentőhelikopter sokat látott szakorvosa.

„Mielőbbi felépülést kívánunk, az életmentésben résztvevőknek gratulálunk” – zárul a mentőszolgálat bejegyzése.

Címlapról ajánljuk
Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

December közepén indult a 2026 őszén kezdődő felsőoktatási képzések felvételi eljárása a felvi.hu oldalon. Bizonyos hibák gyakran előfordulnak a kitöltéskor, ezekről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára.

Januári rezsistopot jelentett be Orbán Viktor

A kormány átvállalja a családoktól a januári fűtésszámlákban jelentkező többletet a nagy hidegre való tekintettel – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×