eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Palkovics László technológiai és ipari miniszterjelölt (szemben, k) meghallgatásán az Országgyűlés gazdasági bizottságának ülésén az Országházban 2022. május 19-én. Mellette az államtitkárjelöltek, Koncz Zsófia, a Fidesz parlamenti képviselője (b2), Vitézy Dávid, a Budapest Fejlesztési Központ vezérigazgatója (b), Steiner Attila, a körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár (j2) és Kutnyánszky Zsolt közlekedési operatív programokért felelős helyettes államtitkár (j).
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Palkovics László államtitkára lesz Vitézy Dávid

Koncz Zsófiából pedig miniszterhelyettes lesz a technológiai és ipari tárcánál - derült ki a miniszterjelölt Gazdasági bizottsági meghallgatásán csütörtök délelőtt.

Palkovics László technológiai és ipari miniszterjelölt a Gazdasági bizottságban kezdte meghallgatásai sorát csütörtökön.

Bejelentette, a miniszterhelyettesi, parlamenti államtitkári pozíciót Koncz Zsófiának szánja - ő Borsodból szerzett egyéni parlamenti mandátumot a Fidesz színeiben -,

a közlekedéspolitikáért pedig Vitézy Dávid felelhet államtitkári rangban

- ő a BKK alapító-vezérigazgatójaként került a Budapesti Fejlesztési Központ élére, onnan érkezik.

Steiner Attila az energetikáért és a klímaügyekért, Kutnyánszky Zsolt az iparpolitikáért, foglalkoztatásért, digitalizációért, Raisz Anikó a környezetvédelemért felel államtitkárként, a közigazgatási államtitkár pedig Gazsó Balázs lesz.

Palkovics László meghallgatásán a magyar ipar hatékonyságának javítását ígérte, mert, mint mondta, a hozzáadott érték emelése nélkül nincs versenyképesség. Magyarország nem pusztán összeszerelő üzem, a belföldi termelésben a high-tech termékek aránya éppúgy 70 százalék, mint Németországban vagy Dániában. Dinamikusan fejlődik az innovációs háttér is, a kutatásokra és fejlesztésekre költött összeg 300 milliárd forintról 800 milliárd forintra nőtt 2010 óta, költségvetési aránya csupán a GDP gyors emelkedése miatt marad el kevéssel az akkor kitűzött célértéktől - sorolta.

A világjárvány fontos tanulságának nevezte, hogy az egészségipari kapacitás is jelentősen növekedjen - utalt ezzel a Debrecenben épülő vakcinagyárra. Az utóbbi hónapok legfontosabb tanulságaként azt említette, hogy a kormány helyesen ismerte fel a hadiipar jelentőségét még jóval az orosz-ukrán háború kitörése előtt.

Két közvetlen feladatról is beszélt, a Tungsram-dolgozók "kimentéséről" és az Ukrajnából érkező, dolgozni akaró emberek elhelyezkedéséről.

Célul tűzte ki továbbá, hogy az ország minden pontjáról 30 perc alatt elérhető legyen a gyorsforgalmi úthálózat, a személyszállításban pedig a vasút lesz a fókuszban a következő években.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×