Infostart.hu
eur:
387.88
usd:
331.14
bux:
0
2025. december 19. péntek Viola
Nyitókép: Innovációs és Technológiai Minisztérium

Tíz év után eltűnik egy rendszám a magyar utakról

A hozzá tartozó jogosultságok viszont megmaradnak.

2022. július 1-jétől új rendszámokat vezetnek be Magyarországon, miután az eddigi, három betűből és három számból álló kombinációk kifutottak. A korszakváltás eredményeként már nem fognak több „SP”-rendszámot kiadni – derült ki a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) friss tájékoztatójából. A korábban, 2012. október 22-étől kiadott és kifejezetten versenyautókra való táblák érvényesek maradnak, de júliustól már csak „I” betűjelű, azaz ideiglenes rendszámot kaphatnak – írja a vezess.hu.

A közúti autóversenyzést elősegítő rendszámtáblák előnyei viszont érvényesek maradnak az „I”-rendszámok esetében is, azaz például elegendő csak ideiglenesen forgalomba helyezni, ezáltal egyszerűbb és olcsóbb az üzembe helyezés, valamint az üzemeltetés. Amennyiben pedig egy már forgalomban lévő járműről van szó, az átalakításához sem szükséges külön engedély. Ugyanakkor ez csak az MNASZ által biztosított homológ lapok és azok kiegészítései, valamint az érvényes gépkönyv birtokában igényelhető.

A közúti versenyrendszám igényléséhez először az MNASZ-hez kell fordulni, majd ezt követően a közlekedési hatósághoz (a vizsgáztatás miatt) és a biztosítóhoz, végül pedig az okmányirodához.

Címlapról ajánljuk
Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben
Helyszíni tudósítás

Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben

Nem köt az Európai Unió szabadkereskedelmi megállapodást Dél-Amerikával, ezt a célt a gazdák elérték, de Brüsszel városa nagy árat fizetett ennek kikényszerítéséért, a belga fővárosban megbénult a közlekedés, buszok rekedtek a traktorok közé, csak gyalogosan és kerékpárral lehet közlekedni. A csúcson kiderült, miből gondolja az EU visszafizethetőnek azt a kölcsönt, amelyet most Ukrajnának ad. Helyszíni tudósítás.

Fenyőfaválasztás körüli mizériák – számos tévhitet cáfol az ökológus

A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont kutatója szerint érdemes alternatív karácsonyfa-megoldásokban is gondolkodni, de ha valaki élő fenyőt vásárol, akkor lehetőség szerint Magyarországon termesztett, ne túl nagyméretű fenyőt válasszon, amit az ünnepek után komposztálhat. Aszalós Réka az InfoRádióban elmondta: a műfenyők nagyrészt PVC-ből készülnek, ami nem lebomló műanyag, így egy idő után a műfenyő olyan hulladék lesz, ami szennyezi a környezetet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×