Infostart.hu
eur:
355.69
usd:
308.13
bux:
134137.03
2026. június 8. hétfő Medárd

Ismert popzenészt is jelöl Gattyán György pártja

Janicsák István indul a Megoldás Mozgalom jelöltjeként a zuglói választókörzetben.

A Megoldás Mozgalom jelöltjeként, Budapest 8. számú választókörzetében Janicsák István indul az országgyűlési választásokon – jelentette be a Gattyán György által frissen alapított párt. A zuglói körzetben a Fideszt Borbély Ádám, az ellenzéket pedig Hadházy Ákos képviseli majd április 3-án.

A Z’zi Labor egykori frontembere, zenész, dalszövegíró, költő, producer évtizedek óta sokat tesz Zuglóért, a kerület díszpolgára. A művész egy olyan kerületben indul jelöltként, ahol több mint 123.000-en élnek, és a hatalmas zöldfelületei miatt „Pest tüdejének” is nevezik – írja a MeMo a közleményében, amelyből az is kiderül, hogy Janicsák István örömmel fogadta el Gattyán György felkérését, mert szerinte a kerületben van még tennivaló. A zenész 2010-ben független jelöltként elindult a polgármesteri címért Zuglóban, és harmadikként végzett.

A milliárdos üzletember az ősszel jelentkezett be a politikába, és a tervei szerint mind a 106 egyéni választókerületben jelöltet állít decemberben bejegyzett pártja. Mostanáig két ismert arcot jelentettek már be: az egyik a volt világválogatott futballista, Détári Lajos, a másik pedig a Való Világ című valóságshow egy volt szereplője. VV Tommiboy.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: „név szerint tudnunk kell, kik hagyták cserben a gyermekeket”

Magyar Péter miniszterelnök beszédével kezdte meg a kétnapos ülést az Országgyűlés. Gyermekvédelmi vezetőket menesztett a kormány, és létrehoznak egy 1 milliárd forintos kártérítési alapot.
Drónok sértették meg két európai ország légterét, nagy területszerzésekről számolt be az ukrán főparancsnok – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Drónok sértették meg két európai ország légterét, nagy területszerzésekről számolt be az ukrán főparancsnok – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Lettország és Moldova légterét is megsértette hétfőre virradóra egy-egy berepülő drón. A lett légtérbe tévedő drónt a NATO vadászgépei lőtték le, a moldovai légteret megsértő drón egy település közelében zuhant le. Olekszandr Szirszkij ukrán főparancsnok szerint az ukrán haderő idén már több mint 600 km²-nyi területet szabadított fel az orosz megszállás alól. Csak májusban 100 km²-rel több területet hódítottak vissza az ukránok, mint amekkorát az oroszok megszereztek. Ezek alátámasztják azokat a korábbi megfigyelői számításokat, melyek szerint a 2023-as ukrán ellentámadás óta idén májusban először lett negatív az orosz területszerzés mérlege. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×