eur:
410.87
usd:
392.14
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke felszólal a Visegrádi Csoport megalakulásának 30. évfordulójáról szóló politikai nyilatkozat vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2021. február 15-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Azonnali kérdésekkel és interpellációkkal folytatódik az Országgyűlés munkája

Ezen a héten kezdi meg az Országgyűlés annak a javaslatnak a megtárgyalását, amely szerint jövő áprilisban az államfő által kijelölt vasárnapon ne csak egy országgyűlési választás, hanem két népszavazás is legyen.

A házelnök - a parlament honlapján elérhető - napirendi javaslata szerint az ülés 13 órakor kezdődik; a képviselők megemlékeznek a közelmúltban elhunyt, korábbi kereszténydemokrata képviselőről, Seszták Lászlóról, majd napirend előtti felszólalások következnek.

A képviselők másfél órában interpellálhatják a kormánytagokat, majd az azonnali kérdések hangzanak el további 60 percben, amelyek során minden bizonnyal az ellenzéki előválasztás eredménye lesz az egyik leggyakrabban előkerülő téma.

Az ellenzék egyebek mellett arra akarja felhívni a kormány figyelmét, hogy a bérek alacsonyak, az üzemanyagárak viszont magasak, és szóba kerül a rendvédelmi dolgozók és a pedagógusok fizetése is. A Fidesz-KDNP a rezsicsökkentésről, a béremelésekről és a gyermekvédelmi törvényről szeretne többet megtudni.

Az Országgyűlés létrehozza a Médiatanács tagjait jelölő eseti bizottságot, megtárgyalja az alapvető jogok biztosának tavalyi jelentését, illetve a polgárháború sújtotta Maliba készülő magyar katonákról szóló előterjesztést.

A parlament aktuális kéthetes ülése kedden és szerdán folytatódik, majd október 25-én, hétfőn ér véget.

Kedden napirendre kerül Hadházy Ákos független képviselő mentelmi ügye és a párbeszédes Szabó Tímea büntetésének témája is. A határozathozatalok után több törvényjavaslat általános vitáját tartják meg. Ezek közül fontossága miatt kiemelkedik a független Volner János indítványa, amely lehetővé tenné, hogy a 2022-es országgyűlési választásokkal egy időben tartsák meg a kormány által kezdeményezett gyermekvédelmi, valamint az ellenzék által kezdeményezett Fudan témájú népszavazást.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×