eur:
406.5
usd:
376.89
bux:
76600.22
2024. november 8. péntek Zsombor
Provo, 2018. február 17.Mitt Romney volt amerikai republikánus elnökjelölt beszél a Utah állambeli Provóban tartott kampányrendezvényen 2018. február 16-án, ahol bejelentette, hogy szenátorjelöltként indul az őszi félidős választáson. Romney a visszavonuló Orrin Hatch szenátor székéért száll versenybe. (MTI/EPA/George Frey)
Nyitókép: MTI/EPA/George Frey

Szijjártó Péter nem hagyta szó nélkül Mitt Romney megjegyzéseit

A külgazdasági és külügyminiszter azt tette szóvá, hogy a republikánus szenátor többek között ezt mondta: „Magyarországot a fejlett világ egyik legkevésbé szabad, legkevésbé demokratikus országaként rangsorolják.”

Mitt Romney durva támadást indított a sajtószabadság és a demokrácia ellen – közölte a külgazdasági és külügyminiszter a Facebookon.

Szijjártó Péter bejegyzésében kifejtette, az amerikai szenátor azért bírált egy amerikai televíziós újságírót, mert elmondta a saját véleményét Magyarországról, "amely történetesen nem esett egybe a liberális mainstream hazánkkal szembeni hazugsághadjáratával".

Kiemelte, Mitt Romney a kormányt azzal vádolta, hogy a népakarattal szemben kormányoz, "holott a népakarat a választáson fejeződik ki, márpedig mi egymás után háromszor kaptunk kétharmados felhatalmazást egy olyan választási rendszerben, ahol mindenkinek egyenlő súlyú szavazata van, függetlenül a lakóhelyétől".

"Demokráciát és sajtószabadságot féltő NGO-k, ébresztő!"

– zárta üzenetét Szijjártó Péter.

Az ügy hátterét a hvg.hu beszámolója vázolja föl. Eszerint

„Magyarország, modell Amerikának?”

– kérdezte Mitt Romney az amerikai alkotmány napján tartott ünnepi beszédében a Newsweek tudósítása alapján. A republikánus szenátor, 2012-es elnökjelölt arról beszélt: egy prominens tévés személyiség – nem mondta ki a nevet, de világos, hogy Tucker Carlsonról van szó – nemrég Magyarországra utazott, hogy Orbán Viktort méltassa, mint követni való példát.

„Orbán cenzúrázza a médiát az országában, figyelmen kívül hagyja a népakaratot, saját magának és cimboráinak halmoz fel vagyont. Magyarországot a fejlett világ egyik legkevésbé szabad, legkevésbé demokratikus országaként rangsorolják” – mondta Romney.

A utahi szenátor azon kevés republikánus vezető egyike, aki gyakran fordul szembe a pártja trumpista vonalával – emlékeztet a hvg.hu. Ő volt 2020-ban az egyetlen olyan republikánus, aki úgy szavazott, hogy Donald Trump bűnös a hatalommal való visszaélésben, idén pedig többször is beszélt arról, hogy Trump teljesen alaptalanul állítja azt, hogy elcsalták volna a választást.

Címlapról ajánljuk

Európai Tanács-elnök Budapesten: sikerült egyetértésre jutnunk abban, mit akarunk együtt tenni a versenyképességért

Az EU-csúcstalálkozóra érkező Charles Michel újságírók előtt hangsúlyozta: az unió versenyképességének erősítését célzó Draghi-jelentés kiváló alapot jelent a témában, az abban foglalt ajánlások világosak és egyértelműek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.08. péntek, 18:00
Stumpf István
egyetemi tanár, korábbi alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, az NKE John Lukács Intézet Amerika Kutatóintézetének emeritus kutatója
Menetelés után szusszannak a tőzsdék

Menetelés után szusszannak a tőzsdék

Mozgalmas napokon vannak túl a tőzsdék, az elnökválasztás után emelkedett a piac, majd tegnap még egy Fed-kamatdöntés is érkezett, amelyen a várakozásoknak megfelelően 25 bázispontot vágott az amerikai jegybank. Eközben itthon is pörögnek az események, az OTP és a Mol is közzétette hajnalban a negyedéves számait. A bank gyakorlatilag minden fontosabb soron jobb negyedéves eredményeket szállított, mint amire az elemzők számítottak, a bevétel 4, a profit 10 százalékkal lett magasabb a vártnál. A Molnak ezzel szemben inkább csökkenést könyvelt el a fontosabb sorokon, és adózott eredménye mintegy 6,5 százalékkal múlta alul a várakozásokat. A két vállalat részvényárfolyama csak mérsékelt elmozdulásokkal reagált a jelentésekre - az OTP emelkedik, míg a Mol esik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×