eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Provo, 2018. február 17.Mitt Romney volt amerikai republikánus elnökjelölt beszél a Utah állambeli Provóban tartott kampányrendezvényen 2018. február 16-án, ahol bejelentette, hogy szenátorjelöltként indul az őszi félidős választáson. Romney a visszavonuló Orrin Hatch szenátor székéért száll versenybe. (MTI/EPA/George Frey)
Nyitókép: MTI/EPA/George Frey

Szijjártó Péter nem hagyta szó nélkül Mitt Romney megjegyzéseit

A külgazdasági és külügyminiszter azt tette szóvá, hogy a republikánus szenátor többek között ezt mondta: „Magyarországot a fejlett világ egyik legkevésbé szabad, legkevésbé demokratikus országaként rangsorolják.”

Mitt Romney durva támadást indított a sajtószabadság és a demokrácia ellen – közölte a külgazdasági és külügyminiszter a Facebookon.

Szijjártó Péter bejegyzésében kifejtette, az amerikai szenátor azért bírált egy amerikai televíziós újságírót, mert elmondta a saját véleményét Magyarországról, "amely történetesen nem esett egybe a liberális mainstream hazánkkal szembeni hazugsághadjáratával".

Kiemelte, Mitt Romney a kormányt azzal vádolta, hogy a népakarattal szemben kormányoz, "holott a népakarat a választáson fejeződik ki, márpedig mi egymás után háromszor kaptunk kétharmados felhatalmazást egy olyan választási rendszerben, ahol mindenkinek egyenlő súlyú szavazata van, függetlenül a lakóhelyétől".

"Demokráciát és sajtószabadságot féltő NGO-k, ébresztő!"

– zárta üzenetét Szijjártó Péter.

Az ügy hátterét a hvg.hu beszámolója vázolja föl. Eszerint

„Magyarország, modell Amerikának?”

– kérdezte Mitt Romney az amerikai alkotmány napján tartott ünnepi beszédében a Newsweek tudósítása alapján. A republikánus szenátor, 2012-es elnökjelölt arról beszélt: egy prominens tévés személyiség – nem mondta ki a nevet, de világos, hogy Tucker Carlsonról van szó – nemrég Magyarországra utazott, hogy Orbán Viktort méltassa, mint követni való példát.

„Orbán cenzúrázza a médiát az országában, figyelmen kívül hagyja a népakaratot, saját magának és cimboráinak halmoz fel vagyont. Magyarországot a fejlett világ egyik legkevésbé szabad, legkevésbé demokratikus országaként rangsorolják” – mondta Romney.

A utahi szenátor azon kevés republikánus vezető egyike, aki gyakran fordul szembe a pártja trumpista vonalával – emlékeztet a hvg.hu. Ő volt 2020-ban az egyetlen olyan republikánus, aki úgy szavazott, hogy Donald Trump bűnös a hatalommal való visszaélésben, idén pedig többször is beszélt arról, hogy Trump teljesen alaptalanul állítja azt, hogy elcsalták volna a választást.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×