Infostart.hu
eur:
356.16
usd:
311.61
bux:
142601.04
2026. július 10. péntek Amália

Mérgező anyag a levegőben? Válaszolt az OKF

A nagyszalontai hulladéklerakatnál keletkezett tűz.

Magyarországon nem észleltek mérgező anyagot a levegőben a romániai hulladéklerakatnál keletkezett tűz után - közölte Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője.

Korábban az Agerpres hírügynökség számolt be arról, hogy Magyarország felé, Geszt térségébe fújta a szél Romániából a nagyszalontai hulladéklerakatnál keletkezett tűz mérgező füstjét. A tűz a város szélén, egy műanyaghulladék-gyűjtő és -újrahasznosító raktárban keletkezett péntek hajnalban, a szél pedig nem a város felé, hanem észak-nyugati irányba, a tíz kilométernyire lévő magyar határ felé fújta a magas szén-monoxid-tartalmú, sűrű fekete füstöt.

Az OKF szóvivője elmondta: a katasztrófavédelmi mobillabor folyamatosan ott van a térségben. Mostanáig nem mutattak ki károsanyag-koncentrációt - közölte.

Címlapról ajánljuk
Elhárult a jogi akadály az uniós milliárdok folyósítása elől
„3 hónap kőkemény munka”

Elhárult a jogi akadály az uniós milliárdok folyósítása elől

Az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsa (Ecofin) pénteki ülésén elfogadta Magyarország módosított Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervét (RRF), ami mintegy 10 milliárd euró kifizetését teszi lehetővé Magyarország számára, amely körülbelül 6,5 milliárd euró vissza nem térítendő támogatásból és körülbelül 3,5 milliárd euró hitelből áll.

Csiki Varga Tamás: tovább fog csökkenni az amerikai katonai jelenlét Európában

Az Amerikai Egyesült Államok tovább csökkentheti európai jelenlétét, ezért a NATO-tagállamoktól is nagyobb védelmi szerepvállalást vár – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője. Csiki Varga Tamás szerint ugyanakkor Washington továbbra is fenntartja stratégiai elrettentő képességeit Európában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×