Boros Anita azt követően nyilatkozott erről, hogy befejeződött az Országos Környezetvédelmi Információs Rendszerben összesített elmúlt évi hulladékgazdálkodási adatok elemzése.
Ebből kiderül, hogy az összes hulladék 65,3 százalékát újrahasznosítják, miközben 2007-ben még csupán 24,6 százalék, 2015-ben pedig 50,1 százalék volt ez a mérték.
Ezzel Magyarország újra jelentős lépést tett a "körforgásos gazdaság" megteremtése felé, vagyis, hogy egy termék ne a kukában végezze, hanem többször életre keljen - tette hozzá a politikus.
Mint elmondta: az újrahasznosítás mértékének növekedésével egy időben folyamatosan csökken a csupán lerakással ártalmatlanított hulladék aránya, illetve javul a települési hulladék újrafeldolgozási aránya is.
Ez utóbbi - folytatta - Magyarországon 2018-ban 37,4 százalék volt, ami ugyan elmarad az unió 47,4 százalékos arányától, ám a visegrádi együttműködés (V4) tagállamai között a legjobb adat.
Ugyanakkor folyamatosan csökken az egy főre jutó hulladék mértéke is Magyarországon,
és a csökkenés dinamikája meghaladja az uniós átlagot - tette hozzá.
Ismertetése szerint a javuló tendenciák minden hulladékfajta esetében megfigyelhetők, így a Magyarországon megtermelt személyenként 49 kilogrammnyi veszélyes hulladék is jelentősen elmarad az unió személyenkénti 142 kilogrammos átlagától.
Ugyanakkor a magyar értéket valamennyi, a V4 együttműködésben részt vevő ország meghaladja - tette hozzá Boros Anita.