eur:
404.84
usd:
375.33
bux:
76478.67
2024. november 8. péntek Zsombor
Koronavírussal fertőzött beteget nyugtat meg egy ápolónő a koppenhágai Herlev kórház intenzív osztályán 2020. májusában. A beteg légzési elégtelenség miatt korábban eszméletét vesztette.
Nyitókép: MTI/EPA/Olafur Steinar Gestsson

Falus András: lesz globális védelem, de a vírus jó eséllyel velünk marad

Sokan azt valószínűsítették, hogy a nyári hónapokban csökkenhet a vírus fertőzőképessége, azonban ez nem jött be – mondta Falus András immunológus az InfoRádiónak nyilatkozva. A tévedés elsősorban azért történhetett, mert nem ismerjük a vírust – tette hozzá az Magyar Tudományos Akadémia tagja.

Falus András emlékeztetett, az immunológiával, az epidemiológiával, vagy akár a virológiával foglalkozó szakemberek azokból a koronavírusokból indultak ki, amelyeket már ismernek. Szerinte a tudomány tisztelete alapján az embernek azonban tudnia kellene néha az mondania, hogy „nem tudom”. Ez pedig értendő a virulenciára is, tehát a vírus terjedésének a „döbbenetes” ütemére.

Mint mondta, meggyőződése, hogy

a majdani vakcina jelentős mértékben fogja gátolni a vírus terjedését, ennek ellenére a SARS-CoV-2 velünk marad,

és időről időre lesznek fellángolások. De, hasonlóan, mint az influenza esetében, minden évben hozzá lehet majd jutni újfajta védőoltáshoz, vagyis lesz valamilyen globális védelem, de végérvényesen nem fog eltűnni – ismételte meg.

Falus András az InfoRádió kérésére válaszolva nem kívánt jóslatokba bocsátkozni a vírus második hullámát illetően. Hozzátette, Magyarországon a négy orvosi egyetem felmérése alapján, bár nagyon sokan elkapták a betegséget, de

a hagyományos epidemiológiai értelemben nem volt szó járványról.

Megjegyezte, az igazi veszélyt illetően neki is csak feltételezései vannak, de úgy véli, az őszi, hűvösebb, nedvesebb–nyálkásabb időben az influenzával együtt erősödhet meg a koronavírus is, mert az egyik legyengíti a szervezetet, a másik pedig megbetegíti. Ilyen szempontól az október–november lehet a veszélyesebb periódus, de „keveset tudunk” – hangsúlyozta ismételten a szakember.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor az EPC-csúcs után: a világ gyorsabban fog megváltozni, mint gondoltuk

Orbán Viktor az EPC-csúcs után: a világ gyorsabban fog megváltozni, mint gondoltuk

A magyar miniszterelnök beszédével kezdődött és az Albániának mint következő helyszínnek történő átadással zárult az Európai Politikai Közösség (EPC) budapesti csúcstalálkozója. Ezután egy informális vacsorára kerül sor, amelyen természetesen tovább folytatódnak az egyeztetések, ahogy majd a pénteki uniós megbeszélésen is. Orbán Viktor reményei szerint az EU 27 országa péntek délutánra közelebb lesz egy mindenki számára elfogadható, Ukrajnával kapcsolatos megállapodáshoz.

Már formálódik az új Trump-adminisztráció – íme, a lehetséges nevek

Donald Trump megkezdte az elnöki adminisztráció összeállításának előkészítését - közölte a november 5-én elnökké választott republikánus politikus hatalomátvételért felelő szervezete csütörtökön.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.08. péntek, 18:00
Stumpf István
egyetemi tanár, korábbi alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, az NKE John Lukács Intézet Amerika Kutatóintézetének emeritus kutatója
Széllel szemben is dübörög a Mol gépezete

Széllel szemben is dübörög a Mol gépezete

Ma hajnalban közzétette idei harmadik negyedéves gyorsjelentését a Mol. A legfrissebb számok messze vannak azoktól az eredményektől, amiket az energiaválság okozta magas olajár-környezetben tudott hozni a társaság, ráadásul az elmúlt hónapokban több tekintetben is kedvezőtlenül alakultak a fundamentumok a Mol körül, elég csak a csökkenő olajárakra, a Brent-Ural árkülönbözet visszaesésére és a finomítói prémiumok csökkenésére gondolni. Azonban ebben a nehezített környezetben is nagyon erős negyedévet tudott zárni az olajcég, ami többek között a kiugróan magas kitermelésnek és finomított termékértékesítésnek volt köszönhető.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×