eur:
410.21
usd:
389.65
bux:
0
2024. december 11. szerda Árpád
Sorban állók gyógyszertárnál Nyíregyházán 2020. március 14-én. A koronavírus-járvány miatt megnövekedett a gyógyszertárak forgalma. A gyógyszertárakban egy időben csak annyi vásárló tartózkodhat, ahány átadó pult van.
Nyitókép: Sorban állók gyógyszertárnál Nyíregyházán 2020. március 14-én. A koronavírus-járvány miatt megnövekedett a gyógyszertárak forgalma. MTI/Balázs Attila

Gyógyszerkiváltás - fontos tévhitet oszlat el az Emmi

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma azért adott ki tájékoztatást, mert tapasztalatuk szerint a lakosság nagy része abban a hitben van, hogy a veszélyhelyzet után csak meghatalmazással lehet átvenni a másnak szóló gyógyszereket.

A tárca közölte: a fentiekkel szemben a veszélyhelyzet megszűnését követő 90 napig a gyógyszert felírási igazolás nélkül is kiválthatja az a személy, aki a beteg társadalombiztosítási azonosító jelét közli, és saját természetes személyazonosító adatait a törvényben meghatározottak szerint hitelt érdemlően igazolja.

Az intézkedést márciusban vezették be a veszélyhelyzetre való tekintettel, hogy bárki kiválthassa hozzátartozója, barátja, ismerőse gyógyszereit, így védve az időseket a járványhelyzetben és csökkentve a sorbanállók számát a patikákban.

Címlapról ajánljuk
Börtönnel fenyegeti a kormány a tiltakozó orvosokat Szlovákiában

Börtönnel fenyegeti a kormány a tiltakozó orvosokat Szlovákiában

Az előttünk álló év elején akár 3 300 orvos is hiányozhat északi szomszédunknál az egészségügyből, december végén ugyanis lejár a felmondási idejük. A kormány ezért drasztikus lépéshez folyamodott: jóváhagyta azokat a jogszabály-módosítási javaslatokat, amelyek lehetővé teszik rendkívüli helyzet kihirdetését akkor is, ha az egészségügyi ellátás kritikus mértékben elérhetetlenné válik. Az orvosok egy év börtönt kockáztatnak, ha ilyen esetben megtagadják a munkát.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 11. 07:28
×
×
×
×